Wybory
Solidarni z Ukrainą - ми з Вами

Informacje o kierunku studiów

Kierunek: ekonomia (s1)

Bo to Ty zarządzasz przyszłością, a my chcemy Ci w tym skutecznie pomóc!

Ekonomia – droga do lepszego jutra

Ekonomia to nauka o procesie podejmowania decyzji w warunkach ograniczonych zasobów. Podejmowanie decyzji to nie jest splot przypadkowych zdarzeń, lecz proces, którym należy świadomie zarządzać. Wszyscy żyjemy w dynamicznie zmieniającym się świecie i tylko świadome decyzje pozwalają osiągać sukces na rynku. Studiując ten kierunek zrozumiesz działanie mechanizmu rynkowego, a także nauczysz się postrzegać wiele zjawisk i procesów gospodarczych w sposób kompleksowy. Na pewno słyszysz dziś mnóstwo informacji o rosnącej inflacji – podczas studiowania ekonomii zrozumiesz skąd ona się wzięła, jakie są jej konsekwencje, a także jakie działania należy podjąć, aby ją ograniczyć. Ponadto poznasz tajniki funkcjonowania giełdy papierów wartościowych, sektora finansowego, banków czy firm ubezpieczeniowych. Branża finansowa nie będzie miała przed Tobą tajemnic.


Dlaczego warto studiować ekonomię na UMK?

Studiowanie ekonomii otwiera wiele ścieżek kariery, rozpoczynając od pracy w instytucjach administracji państwowej i samorządowej, przez pracę w prestiżowych przedsiębiorstwach na szczeblu kadry zarządzającej, a kończąc na prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Do każdej z nich będziesz świetnie przygotowany/a – zyskasz specjalistyczną wiedzę oraz kluczowe umiejętności. Podczas studiów to Ty decydujesz, w którym obszarze chcesz się rozwijać, ponieważ wybierasz właściwy dla siebie moduł. Możesz przygotować się do pracy menedżera, specjalisty od analizy danych, specjalisty od narzędzi informatycznych wykorzystywanych w analizach biznesowych czy specjalisty w ramach sektora publicznego. Poznasz wiele programów, zarówno tych statystycznych, jak i typowo biznesowych, które ułatwią Ci podejmowanie decyzji.

Dowodem na to, że studiowanie ekonomii na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu to świetny wybór, jest ocena wyróżniająca nadana przez Polską Komisję Akredytacyjną. Czy wiesz już, że nasz Wydział posiada akredytację AACSB? To potwierdza, że jesteśmy w gronie 5% najlepszych uczelni biznesowych na świecie. Pamiętaj, że Ty też możesz odebrać certyfikat AACSB kończąc studia na kierunku ekonomia.

Jak mawiają ekonomiści, najważniejsze jest osiągnięcie równowagi. Dlatego pamiętaj, że wybierając nasz kierunek oprócz studiów i ogromu wiedzy, możesz świetnie spędzić czas, a także zyskać licznych znajomych. Studia na naszym Wydziale to także możliwość poszerzania swoich zainteresowań poprzez aktywności w wielu kołach naukowych i licznych organizacjach studenckich.

Nie zwlekaj, podejmij jedyną racjonalną i świadomą decyzję – studiowanie ekonomii na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu!!!

Studiuj na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu!


Co po studiach?

Absolwenci ekonomii odnoszą sukcesy m.in. jako:

  • przedsiębiorcy,
  • analitycy gospodarczy w instytucjach finansowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych oraz w innych przedsiębiorstwach świadczących usługi finansowe,
  • pracownicy urzędów administracji państwowej i samorządowej,
  • ekonomiści w przedsiębiorstwach lokalnych, regionalnych i globalnych.

Gdzie pracują absolwenci UMK?


Stwórzmy razem #teamwneiz!

Dołącz do nas i stwórz razem z nami #teamwneiz! Znajdź nas na Facebooku i Instagramie i zobacz, dlaczego warto studiować na WNEiZ UMK!

 

Galeria zdjęć

ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ]