COVID-19: Wracamy na zajęcia stacjonarne

Informacje o kierunku studiów

Kierunek: ekonomia (s1)

Bo to Ty zarządzasz przyszłością, a my chcemy Ci w tym skutecznie pomóc!

Czym jest ekonomia?

Ekonomia to nauka o wyborach w warunkach ograniczonych zasobów. Aby podjąć dobrą decyzję ekonomiczną, racjonalnie wykorzystać dostępne zasoby, ekonomista musi rozumieć mechanizmy, które determinują te wybory, zarówno z punktu widzenia pojedynczych podmiotów, ale również w sposób systemowy, globalny. Ekonomista powinien kompleksowo postrzegać problemy społeczno-gospodarcze.


Dlaczego warto studiować ekonomię na UMK?

Studia to czas nauki, ale również przyjemności – trzeba tylko umieć znaleźć między nimi równowagę.

Kierunek ekonomia na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, jako jeden z niewielu w Polsce, może pochwalić się oceną wyróżniającą nadaną przez Polską Komisję Akredytacyjną. Warto wspomnieć, że nasz Wydział posiada międzynarodową akredytację AACSB, poświadczającą wysoki poziom nauczania. Dzięki niej jesteśmy w gronie 5% najlepszych uczelni biznesowych świata. Każdy absolwent WNEiZ dostaje wraz z dyplomem certyfikat AACSB. Studia na naszym Wydziale pozwalają na korzystanie z bogatego doświadczenia biznesowego nauczycieli akademickich. To także możliwość poszerzania swoich zainteresowań poprzez aktywności w wielu kołach naukowych i licznych organizacjach studenckich.

Niewątpliwym atutem studiów na UMK jest także Toruń – piękne miasto bogate w atrakcje dla studentów i, co istotne, relatywnie niedrogie.


Co po studiach?

Absolwenci ekonomii odnoszą sukcesy m.in. jako:

  • przedsiębiorcy
  • analitycy gospodarczy w instytucjach finansowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych oraz w innych przedsiębiorstwach świadczących usługi finansowe
  • pracownicy urzędów administracji państwowej i samorządowej
  • ekonomiści w przedsiębiorstwach lokalnych, regionalnych i globalnych

Stwórzmy razem #teamwneiz!

Dołącz do nas i stwórz razem z nami #teamwneiz! Znajdź nas na Facebooku i Instagramie i zobacz, dlaczego warto studiować na WNEiZ UMK!

 

Galeria zdjęć

ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ]