Oświeć się
na UMK!


Wybierz wiodący Uniwersytet Badawczy
w Polsce. Zobacz jak możesz rozwijać
swoją karierę naukową z nami.

  • 19 000
    studentów

  • 2364 nauczycieli
    akademickich

  • ponad 75 lat
    doświadczenia

Tutaj się rozwiniesz. To jasne!


Studia mogą być intrygujące. Postaw na wyjątkowy Uniwersytet Badawczy, na którym zaczniesz odkrywać. Nie bój się wybrać kierunku, który naprawdę Cię interesuje i rób niezwykłe rzeczy, zdobywając nową wiedzę na UMK. A wszystko to z wykorzystaniem zaawansowanej infrastruktury technologicznej i bogatego zaplecza naukowo-dydaktycznego.

Nowości na UMK!

Te kierunki mogą Cię zainteresować

• international politics and diplomacy
• cognitive science
• studia nad nauką i technologią
• analiza danych

Rekrutacja

Ciekawe programy dla każdego studenta

Kliknij w przycisk i poznaj szczegóły

Program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”, do którego należy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu jako jedna z dziesięciu uczelni w Polsce, daje korzyści wszystkim członkom wspólnoty akademickiej.
Program wspiera rozwój nie tylko uczonych, którzy popularyzują swoje badania od wielu lat, ale umożliwia doskonalenie się już od najwcześniejszego etapu edukacji na UMK. W ramach tego programu realizowane są konkursy dla studentów, którzy chcą rozpocząć swoje pierwsze poważne projekty naukowe i potrzebują zaplecza finansowego. Uczelnia Badawcza daje także liczne szanse rozwijania swoich umiejętności, dokształcania się poprzez kursy, szkolenia i warsztaty. Ich oferta jest stale rozszerzana i skupia się na najważniejszych obszarach rozwoju przyszłych naukowców.

Programy letnie Konkursy Współpraca studentów z biznesem

W YUFE możesz stworzyć własny program nauczania, wybierając spośród zajęć akademickich oferowanych na 10 partnerskich uniwersytetach. W YUFE to Ty decydujesz o swojej przyszłości. Ty wybierasz w czym chcesz się doskonalić spośród bogatej oferty:
• kursów akademickich
• Kursów językowych / Language cafes / Language tandems
• profesjonalnych treningów
• aktywności dla społeczeństwa
• YUFE Academy
• YUFE induction courses
• możliwości mobilności fizycznej/wirtualnej/mieszanej;
• zaangażowanie z europejskimi uczniami w wielojęzycznym, wielokulturowym otoczeniu;
• praca w multidyscyplinarnych zespołach międzynarodowych

Możesz zarejestrować się na dwuletni program albo wzbogacić swoje studia o pojedyncze kursy. W przeciwieństwie do zwykłej wymiany, masz możliwość połączenia studiów z kursami językowymi, szkoleniami zawodowymi i wolontariatem. Możesz studiować w dziesięciu różnych krajach, mieszkać np. w Hiszpanii, uczyć się włoskiego w Rzymie, pracować jako wolontariusz w Holandii oraz odbyć inspirujący staż na Cyprze lub w Finlandii. Wszystko to dzięki elastycznemu podejściu do mobilności – w YUFE podróżować można rzeczywiście, wirtualnie i w trybie łączonym.

Sprawdź Wirtualny kampus YUFE

Najważniejsze informacjeHarmonogram rekrutacji
Najważniejsze terminy

Opłaty rekrutacyjne
Ile to kosztuje?

Uniwersytet pełen pasji


matematyka
informatyka
kognitywistyka
psychologia
socjologia
weterynaria
astronomia
biologia
chemia
filozofia
fizyka
medycyna

sprawdź wszystkie kierunki

Toruń - miasto pełne życia


Kultura Festiwale Sport Nocne życie Życie na uniwersytecie Utrzymanie

Dlaczego warto u nas studiować?

Nasz Uniwersytet oferuje wysoki poziom kształcenia i prowadzonych badań. Posiadamy status uczelni badawczej oraz możemy pochwalić się licznymi akredytacjami i certyfikatami. Zobacz, że warto u nas studiować!


Oświeć się na UMK!


Rekrutacja

Sprawdź, jak od lat
odkrywamy świat!

Wylosuj ciekawostkę
i dowiedz się co potrafimy.


Psychologia

Zwierzęta o większych oczach widzą obrazy lepiej przy słabszym świetle niż te o mniejszych. I tak np. oko ryjówki ma średnicę 1 mm, a strusia afrykańskiego 5 cm. Psy natomiast (podobnie jak wilki) mają dno oka wyściełane błoną odblaskową, która wyłapuje światło i kieruje je do receptorów. Dzięki temu widzą one dobrze kształty i ruch w porze świtu i zmierzchu.Twoja ścieżka kariery

Nie wiesz co wybrać?


Rozwiąż quiz!