Rok Mikołaja Kopernika - Światowy Kongres Kopernikański
Solidarni z Ukrainą - ми з Вами

Informacje o kierunku studiów

Kierunek: chemia kosmetyczna (s1)

Czym jest kierunek chemia kosmetyczna?

Wybierając chemię kosmetyczną zdobędziesz wiedzę z zakresu zastosowania wybranych surowców chemicznych do wyrobu kosmetyków. Tutaj dowiesz się o korzystnym wpływie wielu związków chemicznych na skórę, włosy i paznokcie. Jeśli zatem interesuje Cię, jak poprawić kondycję skóry lub chciałbyś nabyć umiejętność wytwarzania kosmetyków - to z pewnością jest to kierunek dla Ciebie!

 

 


Dlaczego warto studiować chemię kosmetyczną na UMK?

Studia na kierunku chemia kosmetyczna zapewniają studentom zdobycie wiedzy o składzie, zastosowaniach, produkcji, badaniach i ocenie jakości oraz sprzedaży specyficznej grupy produktów, jakimi są kosmetyki i wyroby chemii gospodarczej. Oprócz tego studia na tym kierunku uczą wykorzystania metod analitycznych do oceny jakości tych produktów i ich oddziaływania na środowisko, zagadnień związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy, opakowaniami i przechowywaniem wyrobów kosmetycznych. A poza tym program studiów obejmuje wizyty w firmach kosmetycznych oraz zajęcia z podstaw produkcji i technologii kosmetyków.

Studenci mają możliwość podnoszenia kompetencji oraz odbywania staży w renomowanych firmach w ramach projektów unijnych realizowanych na Wydziale Chemii.

 

Studiuj na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu!


Co po studiach na kierunku chemia kosmetyczna?

Absolwent kierunku chemia kosmetyczna jest przygotowany do pracy w wytwórniach kosmetyków, laboratoriach zajmujących się projektowaniem nowych produktów, oceną skuteczności, działania i bezpieczeństwa kosmetyków, a także może realizować się w dziale sprzedaży i marketingu. Ma możliwość szerokiego wyboru ścieżek kariery, w tym szansę prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Absolwent kierunku chemia kosmetyczna jest przygotowany do podjęcia studiów magisterskich (drugiego stopnia) w zakresie chemii kosmetycznej, chemii lub kierunków pokrewnych.

Więcej informacji dotyczących miejsc pracy, opisu stanowisk, poziomu zatrudnienia i zadowolenia z zajmowanego stanowiska pracy można znaleźć na stronie Biura Karier UMK oraz w raporcie o losach absolwentów.

Gdzie pracują absolwenci UMK?


Studenckie Koło Naukowe Chemików

fot. Andrzej Romański

Studenckie Koło Naukowe Chemików jest pierwszym kołem naukowym powołanym na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika – działa od 1946 roku. Przewinęło się przez nie wiele pokoleń entuzjastów chemii. Dziś członkowie koła prowadzą badania naukowe, których wyniki publikują i prezentują na konferencjach, ale również zajmują się popularyzacją chemii: prowadzą warsztaty dla młodzieży oraz pokazy doświadczeń chemicznych np. podczas Festiwalu Nauki i Sztuki lub Drzwi Otwartych Wydziału. Koło jest organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Pokazów Chemicznych FePoCh.

W Studenckim Kole Naukowym Chemików jest miejsce również dla Ciebie!

Pokazy doświadczeń chemicznych podczas Drzwi Otwartych Wydziału

Film promocyjny

Galeria zdjęć

chemia kosmetyczna [fot. WCh] chemia kosmetyczna [fot. Andrzej Romanski] chemia kosmetyczna [fot. WCh]