Rok Mikołaja Kopernika - Światowy Kongres Kopernikański
Solidarni z Ukrainą - ми з Вами

Wydział Chemii

Dostępność architektoniczna - Wydział Chemii

Informacje ogólne

  • Adres: ul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
  • Administrator budynku: Mariusz Walczyk, mwalczyk@umk.pl
  • Informacja: 661582422
  • Liczba kondygnacji: 3
  • Powierzchnia użytkowa budynku: 24 749 m2

Dojazd/dojście do budynku

W najbliższej okolicy budynku znajdują się trzy parkingi zlokalizowane przy Rektoracie, ICNT oraz Hali Technologicznej, gdzie wyznaczono miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Budynek posiada liczne wejścia realizowane: z poziomu terenu, za pomocą pochylni, schodów oraz przez próg/stopień. Jedno wejście główne realizowane jest z poziomu terenu. Główne wejście wyposażone jest w drzwi otwierane automatycznie. W obrębie budynku znajduje się pięć pochylni: przy wejściu głównym, na drodze dojścia z parkingu przy budynku A, przy wejściu do budynku A, przy wejściu do hali technologicznej oraz przy wejściu do budynku B.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym

Do budynku można wejść z psem asystującym, po okazaniu certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego.

Komunikacja wewnątrz budynku

W budynku znajdują liczne klatki schodowe. Tylko część schodów można ominąć za pomocą dźwigu towarowego. W budynku A oraz w budynku B znajdują się dźwigi towarowe, które nie są dostosowane do przewozu osób a tym bardziej do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Drzwi dźwigu nie są automatyczne, brak w nim sygnalizacji świetlnej, głosowej i dźwiękowej. W budynku znajdują się dwie pochylnie. Przy głównym wejściu do dawnej hali technologicznej, po przebudowie Laboratoria B+R oraz siedziba ID-UB UMK, znajduje się schodołaz.

Rozkład pomieszczeń

W budynku, w pobliżu wejścia głównego, znajduje się portiernia i szatnia. Wewnątrz budynku znajdują się dwie pochylnie. Przy głównym wejściu do budynku w tzw. wiatrołapie znajduje się tablica informacyjna o rozmieszczeniu pomieszczeń. W budynku w holu głównym (łączniku, naprzeciw dziekanatu studenckiego) na parterze, na parterze oraz I piętrze hali technologicznej, oraz przy audytorium na parterze znajdują się toalety dla osób z niepełnosprawnościami.

Wyposażenie wspomagające

  • Korytarze oraz pomieszczenia nie zostały wyposażone w stanowiskowe pętle indukcyjne. W obiekcie znajdują się dwie przenośne pętle indukcyjne, w dziekanacie studenckim oraz w biurze ZAG.
  • W bibliotece znajduje się powiększalnik tekstu I-See HD22 oraz dwa stanowiska komputerowe wyposażone w program udźwiękawiający i powiększający.
  • W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych.
  • W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

Ewakuacja

Schodołaz znajduje się przy głównym wejściu do dawnej hali technologicznej.

W budynku zastosowano czytelną informację wizualną o drogach ewakuacji w postaci piktogramów i strzałek kierunkowych, świetlny system powiadamiania alarmowego, awaryjne oświetlenie ewakuacyjne. Nie zastosowano dźwiękowego systemu ostrzegawczego DSO.