Wybory
Solidarni z Ukrainą - ми з Вами

Dostępność architektoniczna - Rektorat

Informacje ogólne

  • Adres: ul. Gagarina 11, 87-100 Toruń
  • Kierownik Działu Administracyjno- Gospodarczego: mgr Edyta Masternak - tel. 056 611 42 62
  • Administrator obiektu: mgr Anna Świątkowska - tel. 056 611 49 52
  • Informacja: tel. 056 611 42 00
  • Liczba kondygnacji: 7

Dojazd/dojście do budynku

Budynek nie jest ogrodzony. Od strony południowej znajduje się parking z wydzielonymi miejscami dla OzN - 8 miejsc.

W obiekcie znajdują się 3 pary drzwi wejściowych: główne drzwi prowadzące do Rektoratu od str. wschodniej, główne drzwi prowadzące do SPNJO (pochylnia) od strony północnej oraz drzwi prowadzące do Działu Promocji i Komunikacji od strony północnej. Wymieniono stare wycieraczki „z oczkami” powyżej 1 cm, które stanowiły przeszkodę dla OzN na nowe płaskie z profilami aluminiowymi. Wejścia realizowane są z poziomu gruntu-placu, jednakże budynek otoczony jest od wszystkich stron schodami, które można ominąć za pomocą podjazdów dla OzN (od strony południowej i północnej).

Wszystkie pary drzwi otwierają się ręcznie.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym

Do budynku można wejść z psem asystującym, po okazaniu certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego.

Komunikacja wewnątrz budynku

W budynku znajduje się jedna klatka schodowa oraz dwie windy, które nie są dostosowane do przewozu OzN, nie posiadają one również oznaczenia w Braille'u ani też sygnalizacji głosowej.

Rozkład pomieszczeń

W budynku jest recepcja, szatnia oraz jedna toaleta dla OzN (na parterze od strony północnej). Naprzeciw wejścia znajduje się tablica informacyjna z rozkładem i numeracją pomieszczeń.

Wyposażenie wspomagające

W obiekcie rozmieszczone są pętle indukcyjne -10 szt. (portiernia, Ip.-pok.nr 110, IIp.-pok.nr 206,212,216, IIIp.-pok. nr 312,IVp.-pok. nr 407,409, Vp.-pok.nr 508,513).

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych, nie ma także możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

Ewakuacja

W budynku znajduje się jedno krzesło ewakuacyjne do transportu OzN-korytarz naprzeciw wind na IVp., ponadto zostało przeprowadzone szkolenie z jego obsługi.

W obiekcie brak jest zarówno dźwiękowego jak i wizualnego systemu ewakuacyjnego.