Rok Mikołaja Kopernika - Światowy Kongres Kopernikański
Solidarni z Ukrainą - ми з Вами

Dom Akademicki nr 1

Dostępność architektoniczna - Dom Akademicki nr 1

Informacje ogólne

  • Adres: ul. Gagarina 41, 87-100 Toruń
  • Brak portierni
  • Administracja budynku: Magdalena Węgierska el. 056 611 43 80
  • Liczba kondygnacji: 8

Dojazd/dojście do budynku

Dojście do budynku drogą wewnętrzną z kostki brukowej. Przystanek autobusowy w odległości ok. 200 m, przystanek tramwajowy w odległości ok. 500 m. Z boku budynku znajduje się parking samochodowy na 70 aut. Są wydzielone miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnością.

W budynku są dwa wejścia jedno główne od frontu, drugie z tyłu budynku (wyjście ewakuacyjne – znajduje się z tyłu budynku na półpiętrze prowadzącym schodami do piwnicy). Wyjście z budynku również po schodach betonowych. Brak windy czy podnośnika. Boczne wyjście ewakuacyjne nie zapewnia wyjazdu osobom z niepełnosprawnością. Do wejścia głównego prowadzi taras z wykonanym podjazdem z kostki brukowej. Drzwi do budynku zewnętrzne otwierane na kod, drzwi wewnętrzne bez zamknięcia. Brak automatycznego otwierania drzwi wyjściowych do budynku co uniemożliwia wjazd i wyjazd wózkiem inwalidzkim. Brak dostosowania krawężników, oraz brak podjazdów dla wózków inwalidzkich wokół Domu Akademickiego.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym

Do budynku można wejść z psem asystującym, po okazaniu certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego.

Komunikacja wewnątrz budynku

W budynku znajduje się jedna klatka schodowa, oraz jeden dźwig, który obsługuje 8 kondygnacji. Schody posiadają metalową poręcz.

Informacja o rozkładzie pomieszczeń

W DA 1 nie ma recepcji, nie ma również tablicy o rozmieszczeniu pomieszczeń przy drzwiach wejściowych. Taką informacje można uzyskać w administracji budynku. Na każdym piętrze są segmenty mieszkalne oznaczone numerem oraz kuchnia z dostępem dla wszystkich mieszkańców. Żadne z pomieszczeń nie jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnością. Brak łazienek dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Żaden z segmentów mieszkalnych nie jest dostosowany dla osoby z niepełnosprawnością.

Wyposażenie wspomagające

  • W budynku jest zainstalowana pętla indukcyjna.
  • W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych.
  • W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

Ewakuacja