COVID-19: Wracamy na zajęcia stacjonarne

Dla społeczeństwa

Lokalizacje miast 10 partnerów YUFE odzwierciedlają różne typy urbanistycznych modeli funkcjonujących w europejskiej przestrzeni, a przez to zapewniają unikatową możliwość pracy nad rozwiązaniami globalnych europejskich wyzwań, zidentyfikowanych w sferze społecznej.

Te wyzwania to: bezrobocie młodych, zrównoważony rozwój społeczny i innowacje, migracja i włączanie do społeczności, praca i nauka w cyfrowym świecie.

Głównym celem działań w ramach „YUFE in our Cities” jest rozszerzenie pozytywnego wpływu projektu poza Uniwersytety oraz połączenie społeczności skupionych wokół ośrodków akademickich w jeden obszar komunikacji.

Filozofia przyświecająca działaniom w tej sferze to wzajemność relacji występujących między społecznościami akademickimi a otoczeniem społeczno-gospodarczym. Zgodnie z nią w pakiecie działań dla społeczność, we współpracy z Urzędem Miasta Torunia, jego jednostkami, a także z innymi podmiotami przygotowujemy konkretne rozwiązania:

Kursy dla osób opiekujących się dorosłymi przewlekle chorymi

18 listopada w Bydgoszczy rusza nieodpłatny kurs dla osób opiekujących się dorosłymi przewlekle chorymi, który potrwa do 24 lutego 2022 i prowadzony będzie przez wykwalifikowany zespół z Collegium Medicum.

Zajęcia obywać się będą stacjonarnie co czwartek w godzinach 17-18.30 (spotkanie inauguracyjne i końcowe od 17.00-19.00.). Uczestniczki i uczestnicy po ukończeniu szkolenia (min. 80% obecności), otrzymają certyfikat.

W czasie kursu omówione zostaną zagadnienia:

- Jak pielęgnować osobę, którą opiekujesz się w domu,
- Jak udzielać pierwszej pomocy,
- Do jakich interakcji lekowych może dochodzić u osoby, którą się opiekujesz,
- Jaka jest rola diety u osoby chorującej przewlekle,
- Jak radzić sobie z zaburzeniami nastroju i depresją u osób chorujących przewlekle,
- Jakie ćwiczenia możesz wykonywać z chorym w domu,
- Jak zadbać o swój kręgosłup i kondycję psychiczną.

Jeśli opiekujesz się osobą przewlekle chorą i chcesz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, nie czekaj z zapisami. Ilość miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy od 18 października do 11 listopada 2021.

Zapisz się wypełniając formularz.

 

Sieć Poradni Studenckich UMK.

Bogata oferta poradni prowadzi poradnictwo w zakresie prawa, medycyny, zarządzania zasobami wodnymi czy domowym archiwum. Studenci służą swoją wiedzą i pod nadzorem kadry akademickiej odpowiadają na zadane pytania i wyzwania. Jeśli borykasz się z jakimś zagadnieniem, sprawdź zakres naszego działania i zadaj zapytanie wypełniając formularz na stronie Poradni.