COVID-19: informacje dla społeczności UMK
Szczepienia przeciw COVID-19Szczepienia przeciw COVID-19
Dla społeczeństwa
Strona główna > YUFE > Dla społeczeństwa

Dla społeczeństwa

Strona główna > YUFE > Dla społeczeństwa

 Dla społeczeństwa

Lokalizacje miast 10 partnerów YUFE odzwierciedlają różne typy urbanistycznych modeli funkcjonujących w europejskiej przestrzeni, a przez to zapewniają unikatową możliwość pracy nad rozwiązaniami globalnych europejskich wyzwań, zidentyfikowanych w sferze społecznej.

Te wyzwania to: bezrobocie młodych, zrównoważony rozwój społeczny i innowacje, migracja i włączanie do społeczności, praca i nauka w cyfrowym świecie.

Głównym celem działań w ramach „YUFE in our Cities” jest rozszerzenie pozytywnego wpływu projektu poza Uniwersytety oraz połączenie społeczności skupionych wokół ośrodków akademickich w jeden obszar komunikacji.

Filozofia przyświecająca działaniom w tej sferze to wzajemność relacji występujących między społecznościami akademickimi a otoczeniem społeczno-gospodarczym. Zgodnie z nią w pakiecie działań dla społeczność, we współpracy z Urzędem Miasta Torunia, jego jednostkami, a także z innymi podmiotami przygotowujemy konkretne rozwiązania:

W ramach tego przedsięwzięcia powstała wirtualna sieć Poradni Studenckich UMK.

Bogata oferta poradni prowadzi poradnictwo w zakresie prawa, medycyny, zarządzania zasobami wodnymi czy domowym archiwum. Studenci służą swoją wiedzą i pod nadzorem kadry akademickiej odpowiadają na zadane pytania i wyzwania.