COVID-19: informacje dla społeczności UMK
Szczepienia przeciw COVID-19Szczepienia przeciw COVID-19
Studia

Studia

 Studia

STUDIA W YUFE

W YUFE możesz stworzyć własny program nauczania, wybierając spośród zajęć akademickich oferowanych na partnerskich uniwersytetach. W przeciwieństwie do zwykłej wymiany, masz możliwość połączenia studiów z kursami językowymi, szkoleniami zawodowymi i wolontariatem. Możesz studiować w dziesięciu różnych krajach, mieszkać np. w Hiszpanii, uczyć się włoskiego w Rzymie, pracować jako wolontariusz w Holandii oraz odbyć inspirujący staż na Cyprze lub w Finlandii.

W obecnym roku akademickim nie prowadzi się rejestracji na kursy, ale nie przegap zapisów na kolejny nabór! Obserwuj nasz portal oraz profil YUFE w mediach społecznościowych aby być na bieżąco.

Ponadto wciąż możesz korzystać z innych inicjatyw YUFE. Sprawdź nasze poradnie studenckie, których możesz być zarówno beneficjentem, jak i współtwórcą. Poza tym niedługo odsłonę będzie miał kolejny cykl wykładów w ramach YUFE Academy, o zapisach również będziemy informować na portalu UMK.

Czy wiesz, jak dobrze znasz język angielski? Tu możesz to sprawdzić

 

INFORMACJE DLA STUDENTÓW STUDENT JOURNEY (dawniej DIPLOMA SUPPLEMENT TRACK - DST)

28 kwietnia 2021 na platformie YUFE Virtual Campus uruchomiono zapisy na pierwszy semestr roku akademickiego 2021/22. Jest w czym wybierać – w ofercie znajduje się ponad 400 kursów, w tym kursy prowadzone w językach narodowych europejskich partnerów YUFE!

Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji, nasz mail do kontaktu to yufe@umk.pl

 

Ze względu na ograniczenia COVID-19 w roku akademickim 2020/2021 wszystkie zajęcia w YUFE odbywają się wyłącznie online.

 

WIĘCEJ O OFERCIE YUFE

Uczestnictwo w YUFE może mieć róże oblicza. Mogą to być pojedyncze zajęcia spośród kursów YUFE Academy (niebawem nowa odsłona), realizowane poza głównym tokiem studiów lub droga do otrzymania suplementu do dyplomu (Student Journey – dawniej Diploma Supplement Track), uruchomiona w listopadzie 2020 r.

Jak otrzymać suplement do dyplomu YUFE? W ciągu dwóch lat:

*System YUFE Star składa się z 4 gwiazdek: Gwiazdka Mobilności, Gwiazdka Językowa, Gwiazdka Zawodowa i Gwiazdka Obywatelska. To zachęta do inwestowania w rozwój osobisty i zawodowy w oparciu o szanse wynikające z międzynarodowego charakteru projektu.

**Akademia YUFE (YUFE Academy) to cykl wykładów otwartych, odbywających się online na wszystkich uniwersytetach YUFE. W ubiegłym roku każda z uczelni przedstawiła po dwa wykłady, których motywem przewodnim była Tożsamość Europejska. W tegorocznej edycji tematyka dotyczyć będzie Dobrobytu Obywateli, a dodatkowo oferta zostanie wzbogacona o kursy prowadzone w językach narodowych.

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w ramach YUFE Academy 2020 wykłady wygłosili: prof. dr hab. Justyna Maliszewska-Nienartowicz i dr Michał Piechowicz z Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie (temat „Promoting European Union Values in International Relations”) oraz prof. dr hab. Maciej Serowaniec z Wydziału Prawa i Administracji (temat „Parliamentary Democracy in Europe”).

Latem 2020 roku otworto nabór na Ofertę Wprowadzającą (Introduction Offer) będącą zapowiedzią tego, co YUFE może zaproponować studentom. W ramach wyjątkowej pilotażowej oferty 100 studentów wzięło udział w maksymalnie dwóch kursach akademickich i jednym kursie językowym. Studenci minimum drugiego roku, posługujący się językiem angielskim przynajmniej na poziomie B2, mogli wybierać zajęcia spośród 90 kursów, w tym z 8 kursów zaoferowanych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Oferta, w trakcie przeprowadzania anonimowych ankiet, została oceniona bardzo pozytywnie, a już wkrótce pierwsi jej absolwenci odbiorą swoje certyfikaty.

 

Sprawdź możliwości i wymagania - i aplikuj!

Koordynatorzy instytucjonalni YUFE w uczelniach partnerskich