Hity tegorocznej rekrutacji

2020-08-26

Medycyna, prawo i psychologia cieszyły się największym zainteresowaniem kandydatów na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W roku akademickim 2020/2021 UMK oferuje przyszłym studentom miejsca na ponad stu kierunkach. Na sześć tysięcy miejsc na studiach pierwszego stopnia, system zanotował 19 302 rejestracje. Największą popularnością cieszył się kierunek lekarski, na który aplikowało niemal 4000 kandydatów. Na drugim miejscu znalazło się prawo z 911 zgłoszeniami oraz psychologia, na którą chętne były 823 osoby. Duże zainteresowanie przyszłych studentów odnotowały także inne kierunki: weterynaria (603), finanse i rachunkowość (491), filologia angielska (479), farmacja (470), fizjoterapia (461) i zarządzanie (430). W tym roku popularnym wśród kandydatów kierunkiem okazała się także filologia polska: na 70 wolnych miejsc aplikowało 107 chętnych osób.

W przeliczeniu na jedno miejsce najwięcej kandydatów zarejestrowało się na kierunek lekarski - niemal 20 osób. O miejsce na filologii angielskiej ubiegało się 11 osób, na psychologii - 10. Popularne okazały się także: weterynaria (8 kandydatów na miejsce), japonistyka (7), logistyka (6), komunikacja i psychologia w biznesie (6) i informatyka (5).

Progi punktowe na poszczególne kierunki można sprawdzić tutaj. Aby dołączyć do grona studentów UMK, kandydaci zakwalifikowani na studia w pierwszym etapie rekrutacji mają czas do 29 sierpnia, aby przesłać na adres Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej komplet dokumentów rekrutacyjnych.

Ogłoszenie list zakwalifikowanych w drugim etapie nastąpi 1 września 2020 r. o godzinie 14.00.

Harmonogram rekrutacji:

Niezbędnik dla kandydatów