Wzmocnienie potencjału naukowego studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UMK poprzez udział w  międzynarodowych zawodach matematycznych – edycja II

Okres realizacji projektu: 22.03.2016 r. - 31.01.2017 r.
Oś priorytetowa: III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju
Działanie: 3.3 Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój
Całkowita wartość projektu: 23.650,00 zł, w tym dofinansowanie z EFS (84,28%): 19.932,22 zł oraz z BP (15,72%): 3.717,78 zł.

Cele projektu:
Celem projektu jest wzmocnienie potencjału naukowego grupy studentów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu poprzez regularne uczestnictwo w międzynarodowych zawodach, wymagające zwiększonego zaangażowania naukowego i rozwijania aktywności w dziedzinie matematyki.

Projekt ma także na celu zachęcenie studentów do wyboru pracy naukowca, jako własnej ścieżki rozwoju zawodowego.

Planowane efekty (produkty/rezultaty):

1. Liczba osób objętych programami wsparcia ich uczestnictwa w międzynarodowych konkursach lub zawodach: 2.
  2. Liczba międzynarodowych konkursów lub zawodów, w których wzięli udział studenci objęci projektem: 3.
  3. Minimalna liczba sztuk zakupionej literatury: 4
  4. Minimalna liczba godzin warsztatów/szkoleń/spotkań przygotowujących do udziału w międzynarodowych konkursach lub zawodach: 45 godzin

Opis projektu:
W ramach przedmiotowego projektu wybitni młodzi naukowcy otrzymali dofinansowanie na pokrycie kosztów swojego uczestnictwa w rywalizacji. Konkursy, w których uczestniczą członkowie zespołu to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów międzynarodowych. Biorą w nich udział najlepsi studenci czołowych uczelni na świecie. Przygotowanie do zawodów oraz samo współzawodnictwo są doskonałymi bodźcami do indywidualnego rozwoju naukowego i pogłębiania pasji matematycznej. Projekt zakłada realizację 8 zadań, które zostały przedstawione w harmonogramie projektu w czasie 11 miesięcy od 01.03.2016 r. do 31.01.2017 r.

Koordynator projektu: dr Robert Skiba
Opiekun projektu w DZFS:
mgr Edyta Podlewska
pok.: 107
tel.: (0-56) 611-45-91
fax: 611-49-84
e-mail: epodlewska@umk.pl

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego