Wybory
Solidarni z Ukrainą - ми з Вами

Informacje o kierunku studiów

Kierunek: finanse i rachunkowość (studia 1. stopnia)

Bo to Ty zarządzasz przyszłością, a my chcemy Ci w tym skutecznie pomóc!

Finanse i rachunkowość – Twoja szansa na sukces

Studia na kierunku finanse i rachunkowość zapewnią znakomitą podstawę do osiągania sukcesów w biznesie. Nauczymy Cię, jak skutecznie zarządzać środkami finansowymi, właściwie oceniać sytuację przedsiębiorstwa, prawidłowo stosować zasady rachunkowości i przepisy podatkowe czy zyskownie inwestować. Wiedza przekazywana w trakcie studiów łączy dorobek świata nauki z praktycznymi rozwiązaniami stosowanymi w społecznie odpowiedzialnym biznesie. Studiując na kierunku finanse i rachunkowość możecie realizować pasje, odkrywając tajemnice świata finansów i rachunkowości, a przy tym pewnie spoglądać w przyszłość.


Dlaczego warto studiować finanse i rachunkowość na UMK?

Na kierunku finanse i rachunkowość na UMK w Toruniu studentom przekazywana jest szeroka wiedza przez wykładowców mających znaczące osiągnięcia naukowe oraz bogate doświadczenie w pracy zawodowej w obszarze finansów i rachunkowości. Wysoki poziom kształcenia studentów został dostrzeżony przez krajowe i międzynarodowe instytucje oceniające uczelnie biznesowe. Kierunek finanse i rachunkowość na UMK w Toruniu, jako jeden z niewielu w Polsce, może pochwalić się oceną wyróżniającą nadaną przez Polską Komisję Akredytacyjną. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania posiada także prestiżową, międzynarodową akredytację AACSB, którą szczycić się mogą najlepsze uczelnie biznesowe świata. Każdy absolwent WNEiZ otrzymuje wraz z dyplomem ukończenia studiów certyfikat AACSB.

Wybierając studia na kierunku finanse i rachunkowość otrzymujesz możliwość realizacji praktyk w wielu krajowych i międzynarodowych firmach, jak też odbycia studiów w uczelniach partnerskich. Studiując na kierunku finanse i rachunkowość zyskujesz także możliwość poszerzania swoich zainteresowań poprzez aktywność w kołach naukowych i organizacjach studenckich.

Niewątpliwym atutem studiów na UMK jest także Toruń – piękne miasto bogate w atrakcje dla studentów i, co istotne, relatywnie niedrogie. Podejmując studia w Toruniu zyskujesz możliwość połączenia nauki i rozwijania swoich pasji z korzystaniem z uroków młodości.

W trakcie I roku studiów wybierzesz jeden spośród oferowanych przez nas modułów specjalnościowych:

  • finanse i bankowość
  • rachunkowość

 

Studiuj na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu!


Co po studiach?

Absolwenci kierunku finanse i rachunkowość osiągają sukcesy jako:

  • pracownicy działów finansowych, księgowości i controllingu w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych,
  • specjaliści w bankach, firmach ubezpieczeniowych, izbach i urzędach skarbowych, jednostkach administracji państwowej i samorządowej,
  • pracownicy biur rachunkowych i doradztwa podatkowego,
  • analitycy i doradcy finansowi, w tym w zakresie zarządzania ryzykiem,
  • zarządzający portfelami inwestycyjnymi w instytucjach finansowych, przedsiębiorstwach czy jednostkach samorządowych.

Gdzie pracują absolwenci UMK?


Stwórzmy razem #teamwneiz!

Dołącz do nas i stwórz razem z nami #teamwneiz!

Galeria zdjęć

finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ]