Wybory
Solidarni z Ukrainą - ми з Вами

Informacje o kierunku studiów

Kierunek: informatyka stosowana (s1) - studia inżynierskie

Czym jest informatyka stosowana?

Informatyka stosowana to dyscyplina łącząca zagadnienia teoretyczne z rozwiązaniami praktycznymi, niezbędna w projektowaniu i realizacji efektywnych systemów komputerowych. W programie studiów znajdziesz języki programowania, które będziesz wykorzystywał do realizacji ciekawych projektów. Studiując informatykę stosowaną uzyskasz głęboką wiedzę o budowaniu i analizie algorytmów i struktur danych, o programowaniu obiektowym, o systemach UNIX/Linux i administracji systemami informatycznymi. Programujemy w środowisku Windows oraz uczymy programowania zespołowego. Nauczymy Cię tworzenia profesjonalnych stron internetowych przy zastosowaniu najnowszych technologii webowych. Uczymy również baz danych oraz efektywnego modelowania i przetwarzania danych.


Dlaczego warto studiować informatykę stosowaną na UMK?

Naszą specjalnością jest inteligencja obliczeniowa, uczenie maszynowe oraz analiza danych. Zapoznasz się z podstawami sztucznej inteligencji, tworząc programy modelujące wiedzę i wspomagające podejmowanie decyzji.

Część zajęć prowadzonych jest przez pracowników znanych firm IT. Od lat działamy jako Akademia Cisco i współpracujemy z Linux Professional Institute. Studenci biorą udział w certyfikowanych kursach eksperckich, np. Cisco CCNA Routing&Switching oraz Introduction to Cybersecurity czy Fortinet z zakresu sieci bezprzewodowych i bezpieczeństwa. Jako że informatykę stosujemy, studenci mogą tworzyć swoje prace inżynierskie łącząc informatykę z fizyką, automatyką, robotyką czy kognitywistyką, włączając się w prace badawcze różnych zespołów naukowych.

 

Studiuj na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu!


Co po studiach?

Informatyka stosowana daje Ci nieograniczone możliwości, w szczególności przygotowuje do pracy jako:

 • programista i web developer,
 • administrator systemów informatycznych,
 • specjalista ds. technologii sieciowych,
 • programista i projektant gier,
 • programista aplikacji mobilnych,
 • programista i administrator baz danych oraz rozwiązań chmurowych,
 • projektant oprogramowania komputerowego,
 • projektant systemów decyzyjnych i eksperckich,
 • projektant systemów sterowania robotami,
 • inżynier systemów komputerowych,
 • bioinformatyk.

Gdzie pracują absolwenci UMK?


Neurokognitywistyka i Data Science

Jesteśmy wszechstronni i otwarci. Znakomicie współpracujemy z humanistami, rozwijamy nowe interdyscyplinarne dziedziny badań i komercjalizujemy wyniki swoich prac. Z badaczami z Wydziału Humanistycznego utworzyliśmy Polskie Towarzystwo Kognitywistyczne, w interdyscyplinarnych zespołach badamy związki pomiędzy działaniem mózgów i umysłów, opracowujemy nowe gry terapeutyczne. Opracowaliśmy jedyny, jak do tej pory, zrobiony w Polsce, komercyjny pakiet do data mining GhostMiner dla Fujitsu.

Film promocyjny

Galeria zdjęć

informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS]