[fot. Anna Bielawiec-Osińska] fot. Anna Bielawiec-Osińska

Stypendyści na UMK

2019-07-23

23 lipca stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wzięli udział w warsztatach organizowanych przez studentów, doktorantów i pracowników wydziałów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Przez cały dzień w auli uniwersyteckiej trwały prezentacje i zabawy.

Stypendyści Fundacji mieli okazję uczestniczyć w pokazach i wykładach, w przygotowanie których zaangażowały się liczne koła naukowe z różnych wydziałów. Dr hab. Rafał Moczkodan z Wydziału Filologicznego wygłosił wykład pt. „Czy kreatywność ma granice? – rzecz o myślach, marzeniach i pustej kartce papieru”, a prof. Włodzisław Duch z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej opowiedział zgromadzonym w audytorium słuchaczom o mózgu człowieka.

Na atrakcje przygotowane dla młodzieży, oprócz wykładów, składały się także pokazy praktyczne i gry. Stypendyści mieli okazję przekonać się o magicznym pięknie chemii dzięki prezentacji, którą przygotowało dla nich Studenckie Koło Naukowe Chemików. Studenci i doktoranci stworzyli także siedem stanowisk, podczas których młodzież mogła sprawdzić jak to jest być malarzem, dowiedzieć się czym zajmuje się archeolog czy przenieść się do wirtualnego świata. W przygotowanie tych atrakcji zaangażowały się: Wydział Chemii, Wydział Humanistyczny, Wydział Matematyki i Informatyki, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Wydział Sztuk Pięknych i Wydział Nauk Historycznych.

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” goszczą w Toruniu od 18 do 30 lipca. W ramach wakacyjnego obozu integracyjno-formacyjnego zdolni uczniowie z całej Polski odwiedzili już m.in. w Kraków, Warszawę, Poznań, Bydgoszcz i Szczecin. W organizację tegorocznego obozu, oprócz naszej Uczelni, włączyły się także władze miasta i województwa, diecezja toruńska i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej.

Galeria zdjęć

[fot. Anna Bielawiec-Osińska]  [fot. Anna Bielawiec-Osińska]  [fot. Anna Bielawiec-Osińska]  [fot. Anna Bielawiec-Osińska]  [fot. Anna Bielawiec-Osińska]  [fot. Anna Bielawiec-Osińska]  [fot. Anna Bielawiec-Osińska]  [fot. Anna Bielawiec-Osińska]  [fot. Anna Bielawiec-Osińska]  [fot. Anna Bielawiec-Osińska]