Wybory
Solidarni z Ukrainą - ми з Вами

Złoto dla judoczki z UMK

2019-04-15

Studentka Wydziału Nauk o Ziemi UMK Anna Załęczna zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w Judo, które w dniach 12-14 kwietnia odbyły się w Pile. W zawodach dobrze wypadli również pozostali reprezentanci naszego Uniwersytetu.

W rywalizacji o medale wzięło udział ponad 280 zawodników reprezentujących 46 uczelni z całego kraju.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet w kategorii wagowej +78 kg sukces odniosła reprezentantka UMK - Anna Załęczna, zdobywając złoty medal i tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski. Studentka WNoZ – uczestniczka Programu kariery dwutorowej – stoczyła 5 walk, 4 z nich wygrała przed czasem, a jedną z nich przez waza ari w dogrywce.

W zawodach wzięła udział również Kinga Siedlich, która w kategorii wagowej 52 kg uplasowała się na 7. miejscu oraz Zuzanna Rybacka, która w kategorii wagowej 63 kg zakończyła rywalizację na miejscu 13.

Akademickim Mistrzem Polski w typie uniwersytetów został Marcin Rakowiecki, który startował w kategorii wagowej 73 kg. (9. miejsce w klasyfikacji generalnej). W rywalizacji do 66 kg wystartował również Kamil Sołtys, który ukończył zawody na 13. miejscu.

Tegoroczne zawody zorganizował Klub Uczelniany AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. Zawodnicy walczyli w siedmiu kategoriach wagowych, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.