Nominacje do rady „Ratio et Spes”

2019-02-14

Świętu Uniwersytetu towarzyszyć będzie wręczenie nominacji do Rady Naukowej międzynarodowej nagrody naukowej „Ratio et Spes”, którą wspólnie będą przyznawać Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Fundacja Watykańska Joseph Ratzinger – Benedykt XVI.

Nagroda została ustanowiona w na mocy umowy o współpracy, którą w 2018 r. sygnowali przedstawiciele władz UMK oraz Fundacji Watykańskiej. Wyróżnienie będzie przyznawane co roku w innym obszarze nauki. O jego laureatach zdecyduje międzynarodowe jury złożone z uznanych specjalistów. Jury powoływane będzie przez Radę Naukową nagrody. W jej składzie zasiądą JM Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Tretyn, prorektor ds. badań naukowych prof. dr hab. Jacek Kubica, prorektor ds. współpracy z zagranicą i otoczeniem gospodarczym prof. dr hab. Wojciech Wysota, prof. dr hab. Werner Ulrich, dziekan Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, prof. dr hab. Jerzy Łukaszewicz, dyrektor Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii UMK oraz abp Wojciech Polak, Prymas Polski, ks. Federico Lombardi, prezydent Fundacji Watykańskiej Joseph Ratzinger – Benedykt XVI, ks. bp Jan Tyrawa oraz ks. bp Wiesław Śmigiel.

Wręczenie nominacji do Rady Naukowej będzie jednym z punktów programu Święta Uniwersytetu, które UMK obchodzi 19 lutego – w dniu urodzin swojego Patrona.