Podpisanie umowy o współpracy odbyło się 16 listopada [fot. Andrzej Romański]

Podpisanie umowy o współpracy odbyło się 16 listopada

Współpraca z Fundacją Watykańską

2018-11-28

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zawarł umowę o współpracy z Fundacją Watykańską Joseph Ratzinger – Benedykt XVI. Jednym z najważniejszych celów wspólnych działań jest ustanowienie i przyznawanie międzynarodowej nagrody naukowej „Ratio et Spes”.

Nagroda będzie przyznawana co roku w innym obszarze nauki. Każdego roku Rada Naukowa nagrody powoła międzynarodowe jury złożone z uznanych specjalistów danego obszaru. Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbywać się będzie podczas Święta Uniwersytetu – 19 lutego.

W ramach współpracy planuje się także utworzenie na Wydziale Teologicznym UMK Centrum Naukowego Josepha Ratzingera, które będzie promować myśli i nauczanie kardynała patrona, oraz wspólne organizowanie innych przedsięwzięć naukowych i popularyzatorskich.