Katarzyna Zillmann sportowcem roku!

2019-02-11

Wioślarka Katarzyna Zillmann – studentka UMK i zawodniczka AZS UMK otrzymała tytuł „Sportowca Roku 2018” w XVII edycji Plebiscytu „Sportowiec Torunia”.

Laureatów plebiscytu ogłoszono podczas Balu Sportowca, który 9 lutego odbył się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

W najważniejszej kategorii bezkonkurencyjna okazała się wioślarka z UMK Katarzyna Zillmann, która w minionym roku zdobyła m.in. mistrzostwo Europy i mistrzostwo świata w kategorii czwórki podwójnej kobiet. W wyścigu o tytuł „Sportowca Roku” mistrzyni z UMK wyprzedziła parę łyżwiarzy figurowych Natalię Kaliszek i Maksyma Spodyriewa oraz Aarona Cela, koszykarza Polskiego Cukru Toruń.

Podczas sobotniej gali nagrodę specjalną za Sportowy Sukces 100-lecia odebrał wioślarz Łukasz Pawłowski - srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, również reprezentujący barwy AZS UMK.

Największe sukcesy Katarzyny Zillmann

Wszyscy laureaci plebiscytu

Nagrody, w oparciu o nominacje zgłoszone przez toruńskie kluby sportowe, przyznała kapituła w składzie:

• Zbigniew Fiderewicz – zastępca prezydenta Torunia (przewodniczący);
  • Mariola Soczyńska- dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia;
  • Piotr Bednarczyk – kierownik redakcji sportowej dziennika "Nowości";
  • Marek Zaborski – wicedyrektor Telewizji Kablowej Toruń;
  • Henryk Boś – Przedstawiciel toruńskiego środowiska sportowego, przewodniczący toruńskiej Rady Sportu.