Wiadomości

Katarzyna Zillmann na 1. planie [fot. Polski Związek Towarzystw Wioślarskich]

Katarzyna Zillmann na 1. planie

fot. Polski Związek Towarzystw Wioślarskich

Katarzyna Zillmann mistrzynią świata!

2018-09-15

Złota passa studentki UMK Katarzyny Zillmann trwa. 15 września 2018 r. wioślarka z UMK wywalczyła złoty medal w rywalizacji czwórek podwójnych podczas mistrzostw świata zorganizowanych w bułgarskim Płowdiw.

Katarzyna Zillmann stanęła na najwyższym stopniu podium wraz z Marią Springwald, Martą Wieliczko oraz Agnieszką Kobus-Zawojska. Polska osada prezentowała bardzo wysoki poziom już od pierwszego startu. W biegu półfinałowym zawodniczki z naszego kraju zdeklasowały pozostałe osady, w tym Niemki. Finał ułożył się dla reprezentantek Polski znakomicie - zdecydowanie prowadziły od startu do mety, uzyskując czas 6:08.96 i wyprzedzając (ponownie) o prawie 3 sekundy, zawodniczki niemieckie i osadę holenderską. Czwarte miejsce zajęły Chinki.

Jest to kolejny triumf studentki ochrony środowiska UMK w tym roku - zaledwie miesiąc temu ze złotym medalem wróciła z Mistrzostw Europy w Glasgow. Wioślarki konsekwentnie pną się w górę! Rok temu zdobyły srebro na mistrzostwach świata w Sarasocie, a w 2017 r. podczas Mistrzostw Europy uplasowały się na 4. miejscu. Warto podkreślić, że zawodniczki w tym składzie trenują dopiero drugi sezon.

Największe sukcesy Katarzyny Zillmann:

Mistrzostwa Świata:

  • Mistrzostwa Świata Młodzieżowców 2015 – 1. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych;
  • Mistrzostwa Świata Młodzieżowców 2016 – 1. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych;
  • Mistrzostwa Świata 2017 – 2. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych.

Mistrzostwa Europy:

  • Mistrzostwa Europy 2017 – 4. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych,
  • Mistrzostwa Europy 2018 – 1. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych.