Polityka informacyjna UMK doceniona

2019-01-08

Dział Promocji i Informacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został laureatem wyróżnienia im. red. Tomasza Trzcińskiego za najlepszą politykę informacyjną. Nagrodę przyznawaną przez redakcję serwisu PAP Nauka w Polsce wręczono podczas gali konkursu Popularyzator Nauki.

W tym roku kapituła konkursu przyznała nagrody w sześciu kategoriach: naukowiec, animator, instytucja, zespół, media oraz nagroda główna. Tę ostatnią i tytuł Popularyzatora Nauki 2018 otrzymał prof. Ryszard Tadeusiewicz z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wśród laureatów, których wyłoniono spośród rekordowej liczby 140 zgłoszeń, znaleźli się również: dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, Dariusz Aksamit, Koło Miłośników Języka Papillon, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Paulina Łopatniuk.

Wyróżnienie dla UMK ma charakter pozaregulaminowy, a o jego przyznaniu zdecydowali przedstawiciele redakcji serwisu PAP Nauka w Polsce.

Wyniki 14. edycji konkursu Popularyzator Nauki ogłoszono 7 stycznia w Warszawie podczas gali, która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik. W uroczystości wzięli udział m.in. wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz wiceprezes Polskiej Agencji Prasowej Łukasz Świerżewski. UMK podczas gali reprezentowali prof. dr hab. Wojciech Wysota, prorektor ds. współpracy z zagranicą i otoczeniem gospodarczym oraz Aleksander Anikowski, kierownik Działu Promocji i Informacji UMK.