"Dialog" dla teologów

2018-12-19

Wydział Teologiczny UMK uzyskał grant w ramach ministerialnego programu „Dialog” łączącego humanistykę z biznesem.

W ramach projektu, którym kieruje zespół w składzie: ks. dr hab. Piotr Roszak, prof. UMK, ks. dr Tomasz Huzarek oraz dr Agnieszka Brzezińska, zostanie zorganizowane „I Forum Ekonomiczne „Camino Polaco”, planowane na październik 2019 roku. Wydarzenie zostanie przygotowane we współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową w Toruniu, Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A., Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego,

Będzie to okazja do przedstawienia podmiotom gospodarczym działającym na Szlaku św. Jakuba informacji o tendencjach rozwojowych, analizy rynku (która zostanie zrealizowana w ramach projektu), a wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac Artura Majki, zaś zwieńczeniem projektu będzie publikacja.

Kwota dofinansowania, które Wydziałowi Teologicznemu UMK przyznało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wynosi 139 790 zł.

Lista projektów zakwalifikowanych do programu „Dialog”