[fot. FAUNC] fot. FAUNC

Uniwersytet Dziecięcy po raz dziewiąty

2018-10-04

371 dzieci rozpoczęło naukę na Uniwersytecie Dziecięcym przy UMK (UD przy UMK) w roku akademickim 2018/2019. Inauguracja IX edycji projektu edukacyjnego Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici odbyła się w sobotę 6 października 2018 r.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:00 w Auli UMK przy ul. Gagarina 11 w Toruniu. Wziął w niej udział prorektor UMK prof. dr hab. Wojciech Wysota. Wykład inauguracyjny pt. "Ludzie, zwierzęta i rzeczy. O godności i szacunku" dla najmłodszych studentów UMK i ich rodzin wygłosił dr Piotr Domeracki z Instytutu Filozofii.

Do tej pory Uniwersytet Dziecięcy przy UMK dedykowany był uczniom klas I-VI szkoły podstawowej. Nowością w tym roku jest grupa dla 5-6-latków, które nie rozpoczęły jeszcze nauki w szkole. Zajęcia dla tych dzieci będą trwały godzinę, będą organizowane po południu, w tych samych dniach co grupy UD. Celem jest zachęcenie najmłodszych do dalszego uczestnictwa w UD i rozpoczęcia na dobre przygody "akademickiej".

Szczegóły (w tym informacje o wolnych miejscach): www.fundacja.umk.pl/edukacja/uniwersytet-dzieciecy