Brazylia mistrzem! Sonda na mundial

2018-06-14

Brazylia Mistrzem Świata, Polska w 1/8 finału, Kolumbia najtrudniejszym przeciwnikiem Polaków w fazie grupowej – tak zapowiada się nadchodzący mundial w prognozach kibiców związanych z UMK: przedstawicieli władz Uczelni, naukowców, sportowców i studentów, także zagranicznych.

Z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które od 14 czerwca do 15 lipca 2018 r. odbędą się w Rosji, zaprosiliśmy społeczność Uniwersytetu do wspólnej zabawy w typowanie wyników mundialu.

Piłkarska ankieta zawierała prośbę o wskazanie:

1) wyników meczów grupowych Polaków:

- Polska-Senegal   (19 czerwca);

- Polska-Kolumbia (24 czerwca);

- Polska-Japonia   (28 czerwca);

2) jak daleko w mistrzostwach zajdzie Polska (ew. które miejsce zajmie)?

3) która reprezentacja zdobędzie mistrzostwo świata?

Zdaniem kibiców związanych z UMK największe szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu ma Brazylia (6 z 17 wskazań). Wśród faworytów pojawiają się również Niemcy (5 głosów), Francja i Hiszpania (3 głosy) oraz Argentyna (1 głos).

Zdaniem większości ankietowanych Polska dotrze w mistrzostwach do 1/8 finału (10 głosów). Awans Polaków do ćwierćfinału przewiduje 5 osób, a 2 liczą, że nasza reprezentacja wróci z Rosji z medalami.

Z wyników sondy wynika, że Polska nie powinna mieć większych problemów z wyjściem z grupy. Statystycznie naszym najgroźniejszym rywalem może okazać się Kolumbia (7 wskazań na zwycięstwo Polski, 6 na remis, 4 na zwycięstwo Kolumbii). Optymistycznie zapowiada się mecz otwarcia z Senegalem (10 wskazań na zwycięstwo Polski, 6 na remis, 1 na zwycięstwo Senegalu), a Japonia postrzegana jest jako najmniej wymagający przeciwnik (13 wskazań na zwycięstwo Polski, 4 na remis).

Swoje typy z przymrużeniem oka ma również patron Uniwersytetu Mikołaj Kopernik, który przewiduje, że podczas mundialu Polska będzie wygrywać mecze astronomiczną liczbą bramek, wejdzie do sfery medalowej, a Mistrzem Świata zostanie drużyna z największą liczbą gwiazd.

Galeria zdjęć

[fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. nadesłane]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]