Fizyka techniczna z najwyższą oceną

2018-05-30

Kierunek fizyka techniczna z oferty Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK otrzymał najwyższą - wyróżniającą ocenę programową od Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Komisja uznała, że kształcenie studentów fizyki technicznej na UMK - zarówno na studiach I, jak i II stopnia o profilu ogólnouniwersyteckim – wyróżniająco spełnia sześć z ośmiu kryteriów oceny. PKA doceniła kierunek za koncepcję kształcenia i jej zgodność z misją i strategią uczelni; program kształcenia umożliwiający osiągnięcie zakładanych efektów; kadrę prowadzącą zajęcia dla studentów;współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym;umiędzynarodowienie procesu kształcenia oraz infrastrukturę dydaktyczną i naukową.

Ocena wyróżniająca została przyznana do roku akademickiego 2025/2026 na podstawie Uchwały nr 240/2018 z dnia 10 maja 2018 r.

Obok fizyki technicznej najwyższą ocenę programową PKA ma jeszcze 8 kierunków studiów prowadzonych na UMK: ekonomia, finanse i rachunkowość, fizyka, matematyka, politologia, prawo, teologia oraz zarządzanie.

Oceny PKA dla UMK