Wiosenne Spotkania Archiwalne

2018-05-23

VII Wiosenne Spotkania Archiwalne pod hasłem: "Zarządzanie dokumentacją w instytucji. Czynniki sprzyjające i ograniczenia" odbędą się w dniach 24-25 maja 2018 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Toruniu.

Konferencję organizują: Zakład Zarządzania Dokumentacją i Informacji Archiwalnej Instytutu Historii i Archiwistyki UMK, Toruński Oddział Stowarzyszenia Archiwistów Polskich oraz Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu. Kierownikami naukowymi wydarzenia są pracownicy Zakładu Zarządzania Dokumentacją i Informacji Archiwalnej UMK: dr hab. Robert Degen oraz dr hab. Marlena Jabłońska.

Zarządzanie dokumentacją wymaga stosowania interdyscyplinarnych narzędzi i spojrzenia na ograniczenia i możliwości z punktu widzenia różnych dyscyplin naukowych, m. in.: administracji, zarządzania, archiwistyki, dyplomatyki, informatyki czy psychologii, ale również praktyków. Celem spotkania jest znalezienie kilku generalizacji, które mogą sprzyjać efektywnemu postępowaniu z dokumentacją w każdej organizacji i stymulować ten proces.

Obrady rozpoczną się w czwartek 24 maja o godz. 13:30 w siedzibie Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Gagarina 13 w Toruniu.

Szczegółowe informacje (m.in. program) dostępne są na stronie: www.arch.umk.pl