[fot. Nadesłane] fot. Nadesłane

Teatr w kryzysie uchodźców

2018-05-22

Dwa Wydziały UMK: Filologiczny oraz Politologii i Studiów Międzynarodowych zorganizowały w środę 23 maja 2018 r. wykład otwarty pt. The Role of the German Theatre during the Refugee Crisis of 2015/ Rola teatru niemieckiego podczas kryzysu uchodźców w 2015 roku, który wygłosił prof. Stephen Wilmer.

Wykład odbył się w języku angielskim. Rozpoczął się o godz. 11:30 i trwał do godz. 13:00 w Collegium Maius przy ul. Fosa Staromiejska 1a w Toruniu (s. 311).

Prof. Stephen Wilmer – wieloletni kierownik Szkoły Dramatu, Filmu i Muzyki w Trinity College w Dublinie, profesor wizytujący na Uniwersytecie Stanforda i University of California w Berkeley, a ostatnio pracownik naukowy Research Centre for “Interweaving Performance Cultures” na Freie Universität w Berlinie. Autor dwudziestu książek poświęconych problematyce współczesnego teatru, współredaktor (z Azadeh Sharifi) monografii "Theatre and Statelessness in Europe" (2016). Podczas wykładu odwoła się do badań teatrologicznych, które zawarł w najnowszej książce pt. "Performing Statelessness in Europe" wydanej w marcu 2018 r.

Spotkanie było jedną z imprez towarzyszących Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Kontakt” (19-25 maja).