Nowe strony Collegium Medicum

2018-04-17

Collegium Medicum UMK oraz jego Wydziały: Lekarski, Farmaceutyczny oraz Nauk o Zdrowiu zaprezentowały swoje strony internetowe w nowej odsłonie. Zmiana ma na celu poprawę przejrzystości i funkcjonalności witryn oraz ich spójność ze stronami wydziałów i stroną główną Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Równocześnie z uruchomieniem strony głównej i witryn wydziałowych Collegium Medicum została oddana do użytku nowatorska podstrona KANDYDACI, dedykowana kandydatom na studia. Strony CM UMK w nowym wydaniu wpisują się w koncepcję stron docelowo wspólną dla wszystkich wydziałów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Założeniem, które towarzyszyło powstaniu nowego integracyjnego modelu graficzno-informacyjnego, było uporządkowanie i ujednolicenie witryn zgodnie z obowiązującym Systemem Identyfikacji Wizualnej UMK. Charakteryzuje go jednakowy dla wszystkich wydziałów schemat rozmieszczenia informacji – strony zawierają elementy wyróżniające poszczególne jednostki: logo wydziałowe oraz akcenty w kolorze obszaru wiedzy reprezentowanego przez dany wydział (na podstawie Księgi Identyfikacji Wizualnej UMK).

Miejsce logowana do poczty wewnętrznej Collegium Medium (tzw. „niebieskiej poczty”) znajduje się obecnie pod hasłem „Poczta” w prawym głównym rogu strony CM UMK. Natomiast „Logowanie” kieruje do Centralnego Punktu Logowania UMK.

Całość dostosowana jest do współczesnych standardów technologicznych, czyli jest responsywna (dostosowana do urządzeń mobilnych) oraz zgodna z WCAG 2.0 (wytycznymi dotyczącymi ułatwień dla osób niepełnosprawnych w dostępie do treści publikowanych w Internecie).