Andrzej Romański

Z Uniwersytetu w Bremie na UMK

2018-04-04

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza w czwartek 5 kwietnia 2018 r. na spotkanie z prof. Wolfgangiem Stephanem Kisselem z Uniwersytetu w Bremie (Niemcy).

Slawista i komparatysta z Jean Monnet Centre for European Studies Uniwersytetu w Bremie wygłosi (w języku angielskim) wykład pt. From the October Revolution to Soviet Civilization. On the emergence and transformation of a Stalinist discourse. Wystąpienie będzie tłumaczone na język polski.

Wydarzenie jest organizowane przez Pracownię Badań nad Pamięcią Zbiorową w Postkomunistycznej Europie (POSTCOMER) UMK oraz Zakład Germanistyki Interkulturowej UMK. Ma charakter otwarty - wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Wykład rozpocznie się 5 kwietnia o godz. 9:45 w Collegium Maius UMK (ul. Fosa Staromiejska 3 w Toruniu) w Sali im. L. Kolankowskiego (nr 307).

Pracownia Badań nad Pamięcią Zbiorową w Postkomunistycznej Europie - w skrócie POSTCOMER - została założona w 2012 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest „owocem” grantu uzyskanego z Narodowego Centrum Nauki. Tworzy ją grupa badaczek i badaczy specjalizujących się w różnych dyscyplinach nauk społecznych i szeroko pojętej humanistyki. Starają się oni podejmować dogłębną analizę pamięci zbiorowej (p)o komunizmie, kładąc nacisk na interdyscyplinarny i porównawczy charakter swojej pracy. Więcej o Pracowni POSTCOMER