UMK wysoko w rankingu "Wprost"

2015-03-25

UMK znalazł się wysoko w rankingu tygodnika "Wprost" przygotowanym na podstawie opinii pracodawców.

Dziennikarze "Wprost" zebrali opinie ponad pół tysiąca największych polskich pracodawców. Pytano ich o profil wymarzonego kandydata do pracy, w tym szkołę i kierunek, jaką powinien ukończyć.

W rankingu 50 szkół wyższych, których absolwenci są najczęściej poszukiwani UMK, znalazł się na 22. miejscu (na wyższych lokatach znalazły się przede wszystkim uczelnie techniczne). Wśród uniwersytetów toruńska uczelnia zajęła 4 miejsce, po Uniwersytecie Warszawskim (2. pozycja w "50-tce"), Uniwersytecie Jagiellońskim (13.) i Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (20.).

Redakcja przygotowała także ranking uczelni z podziałem na najpopularniejsze kierunki studiów. Najwyżej, na 3. miejscu, UMK znalazł się w kategorii "Prawo i administracja". Wśród kierunków związanych z naukami społecznymi i filologiami, UMK sklasyfikowano na 4. pozycji, a wśród kierunków ekonomiczno-finansowych na 9.