Szanowni Państwo,
Inauguracja nowego roku akademickiego była okazją do uhonorowania studentów UMK, którzy w ostatnich miesiącach odnieśli szczególne sukcesy naukowe i sportowe.
1 października Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zainaugurował nowy rok akademicki. - Musimy nieustannie dbać o poziom badań naukowych i tworzyć dla nich coraz lepsze warunki - podkreślił w swoim wystąpieniu nowy rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala. - Moim szczególnym zobowiązaniem będzie dbanie o równomierny rozwój Uniwersytetu oraz jego wewnętrzną integrację.
Prof. Zbigniew Witkowski, dziekan Wydziału Prawa i Administracji UMK, odbierze godność Profesora Honorowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Zarządzenie nr 28 Kanclerza Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 15 września 2020 r. w sprawie zasad funkcjonowania administracji UMK oraz sposobu wykonywania obowiązków służbowych przez pracowników niebędących nauczycielami akademickimi w okresie od 1 października 2020 r. do 28 lutego 2021 r.
Wyrażając poparcie dla aspiracji społeczeństwa białoruskiego i jego środowisk akademickich, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu stwarza studentom i studentkom relegowanym z uczelni białoruskich możliwości ubiegania się o miejsce bez odpłatności za studia.
Pracownicy i doktoranci UMK mogą skorzystać z nieodpłatnego szkolenia Podstawy PS IMAGO PRO, opracowanego przez naukowców z Wydziału Matematyki i Informatyki UMK. Będzie ono dostępne jako kurs zdalny na platformie Moodle.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest w ścisłej czołówce polskich uczelni wyższych pod względem jakości publikacji naukowych. W ogłoszonym 16 maja CWTS Leiden Ranking 2018 UMK odnotował kolejny awans w zestawieniu ogólnoświatowym i potwierdził silną 8. pozycję w Polsce.
Spektakularny awans (o 87 pozycji) Uniwersytet Mikołaja Kopernika odnotował w rankingu Google Scholar Citations. Wysokie lokaty w Rankingu Web of Repositories zajęły również dwa repozytoria UMK.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został po raz pierwszy odnotowany w prestiżowym Academic Ranking of World Universities – ARWU, najstarszym światowym rankingu szkół wyższych, nazywanym rankingiem szanghajskim.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika znalazł się wśród 400 najlepszych europejskich uczelni według prestiżowego THE Europe University Rankings 2017. W zestawieniu przygotowanym przez Times Higher Education odnotowano zaledwie dziewięć spośród niemal 450 polskich szkół wyższych.
Polityka umiędzynarodowienia UMK daje efekty: globalne rankingi - U.S. News Best Global Universities i uniRANK University Ranking potwierdzają czołową pozycję UMK wśród polskich uczelni.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika awansował o jedną pozycję w Rankingu Szkół Wyższych „Perspektyw” plasując się na wysokim 9. miejscu wśród uczelni w Polsce i 5. miejscu wśród uniwersytetów. Silną pozycję UMK potwierdziło też zestawienie prestiżowego QS World University Rankings, w którym UMK po raz pierwszy znalazł się wśród 3% najlepszych uczelni na świecie.
UMK w Toruniu odnotował awans w CWTS Leiden Ranking, który bada naukową siłę uczelni w oparciu o publikacje naukowe oraz ich wpływ na rozwój światowych badań. W tegorocznym zestawieniu został sklasyfikowany na 703. miejscu na świecie (awans o 39 pozycji w porównaniu do zeszłorocznej edycji).
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK znalazł się w piątce najlepszych polskich szkół biznesu w zestawieniu Eduniversal Business Schools. Wydziałowi zostały przyznane również trzy (w pięciostopniowej skali) Palmy Doskonałości.
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK znalazł się na wysokim siódmym miejscu w ogłoszonym właśnie przez „Rzeczpospolitą” rankingu wydziałów i uczelni ekonomicznych.
UMK w Toruniu znalazł się na wysokim 5. miejscu wśród polskich uczelni akademickich w najnowszej odsłonie prestiżowego rankingu Nature Index 2017.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu po raz drugi znalazł się w prestiżowym Times Higher Education World University Ranking. W całym zestawieniu sklasyfikowano 12 polskich uczelni, a w czołowym TOP 1000, które obejmuje 5% najlepszych szkół wyższych na świecie, zaledwie dziewięć (w tym UMK).