Trzecie na mecie

2020-10-11

Patrycja Lorkowska i Anna Sagan, studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zdobyły brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Zawody rozgrywają się od 8 do 13 października na włoskim welodromie w Fiorenzuoli.

Uczestniczki Programu kariera dwutorowa student-sportowiec znakomicie zaprezentowały się w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Zawodniczki miały do pokonania 4 km. Najlepsza studentka-sportowiec Uniwersytetu Patrycja Lorkowska wraz z koleżanką z kierunku sport i wellness Anną Sagan wywalczyły brązowy medal młodzieżowego, europejskiego czempionatu. Obie studentki na co dzień reprezentują TKK Pacyfic Toruń. W składzie drużyny brązowych medalistek oprócz Patrycji Lorkowskiej i Anny Sagan pojechały Karolina Kumięga, Karolina Lipiejko i Wiktoria Pikulik.

W wyścigu na torze biorą udział dwie czteroosobowe drużyny startujące na przeciwległych prostych. Czasem drużyny jest czas trzeciej zawodniczki na mecie.