Zostań akademickim mistrzem Polski!

2020-10-07

Dołącz do grona medalistów Akademickich Mistrzostw Polski UMK!

Do studenckich sekcji sportowych AZS UMK Toruń mogą zgłaszać się wszyscy zainteresowani, którzy chcą reprezentować Uniwersytet podczas AMP. O przyjęciu do sekcji decyduje trener na podstawie prezentowanego przez kandydata poziomu sportowego. Atutem członkostwa w AZS UMK Toruń jest także możliwość bezpłatnego korzystania z infrastruktury Centrum.

Każdego roku rośnie zainteresowanie sportem i widocznie zwiększa się poziom sekcji sportowych. W roku akademickim 2018/2019 Uniwersytet uplasował się na 17. miejscu w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski, a zdobyte 1612,5 punktu zapewniło mu 7. lokatę pośród uniwersytetów. Akademicy zdobyli łącznie 13 medali: trzy złote, sześć srebrnych i cztery brązowe, dzięki czemu UMK zajęło 16. pozycję w klasyfikacji medalowej i czwartą pośród uniwersytetów.

Trenerzy sekcji studenckich AZS UMK Toruń realizują programy szkoleniowe w 24 dyscyplinach sportowych. Sportowcy Uniwersytetu z powodzeniem rywalizują w Akademickich Mistrzostwach Polski oraz Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw.