Kolarki w składzie reprezentacji

2020-10-06

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Fiorenzuoli rozpoczną się 8 października. We Włoszech zobaczymy 17 kolarzy i 19 kolarek w biało-czerwonych barwach, w tym studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W składzie reprezentacji Polski znalazły się studentki kierunku sport i wellness: Patrycja Lorkowska i Anna Sagan. Zawodniczki TKK Pacyfic Toruń wystąpią na dystansie średnim. W Mistrzostwach Europy powalczą o medale w kategorii wiekowej U23.

Obie studentki są uczestniczkami Programu kariery dwutorowej student-sportowiec. Patrycja Lorkowska otrzymała laur Najlepszego Studenta-Sportowca Uniwersytetu, którego jednak nie mogła odebrać osobiście podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego ze względu na intensywne przygotowania do zawodów.