Wiadomości

[fot. Andrzej Romański] fot. Andrzej Romański

VI Bieg z książką

2020-09-14

Trwają zapisy na VI Bieg z książką PASSUSY TYRMANDA (rok 2020 został ogłoszony Rokiem Leopolda Tyrmanda), który odbędzie się w sobotę 3 października 2020 na terenie lasku koło kampusu akademickiego na toruńskich Bielanach. Impreza ma charakter amatorski.

W ramach imprezy odbędzie się bieg główny (z powodu reżimu sanitarnego nie będzie sztafety). Pokonać trzeba będzie dystans 4,280 km (passus do potęgi „Dziennika 1954”, czyli 1,48 metra do potęgi 2 x 1954).

Wszyscy zawodnicy pobiegną z książką w ręku (minimalny ciężar książki to 100 gramów). Biegacze, którzy ukończą bieg z książką autorstwa Leopolda Tyrmanda, wezmą udział w specjalnej klasyfikacji i dodatkowo dostaną kosmiczne skarpetki UMK. W klasyfikacji "z Tyrmandem" wynik obliczany będzie za pomocą algorytmu uwzględniającego czas przebycia trasy, parametry książki i specjalny przelicznik, który zostanie ujawniony tuż przed startem biegu. Nagrody przewidziano nie tylko dla najszybszych biegaczy.

Opłat dokonywać można tylko przelewem:

  • 10 zł dla absolwentów i studentów UMK, członków Klubu Maratońskiego UMK oraz uczniów ULO,
  • 20 zł dla pozostałych osób.

Organizatorami Biegu są: Program „Absolwent UMK” (tel. 56 611 22 36, program@absolwent.umk.pl) oraz Klub Maratoński UMK.

Szczegóły: