Wiadomości

[fot. nadesłana] fot. nadesłana

Kolarki z naręczem medali

2020-09-05

Studentki Wydziałów Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych oraz Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie w czterech zawodach zdobyły łącznie pięć medali Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym oraz sięgnęły po bardzo wysokie lokaty w startach zagranicznych.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Busku-Zdroju i Kazimierzy Wielkiej, z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, zostały przeniesione z czerwca na sierpień. 20 sierpnia kolarze przystąpili do jazdy indywidualnej na czas we wszystkich kategoriach wiekowych. Do rywalizacji na 22 kilometrowej trasie przystąpiły panie z elity kobiet oraz orliczki. Na starcie nie zabrakło uczestniczek Programu kariery dwutorowej, na co dzień reprezentujących barwy TKK "Pacific". W elicie znalazły się studentki bezpieczeństwa wewnętrznego Karolina Karasiewicz, która zajęła 5. miejsce i Patrycja Lorkowska (6. miejsce), studentka kierunku sport i wellness, która jednocześnie uplasowała się na 3. miejscu w kategorii do lat dwudziestu trzech.

Drugim wyścigiem mistrzostw był wyścig ze startu wspólnego. Zawodniczki miały do pokonania 122 kilometry, czyli pięć pagórkowatych i krętych rund. W tym wyścigu dobrze wypadła Anna Sagan, zdobywając brązowy medal w kategorii orliczek.

Po doskonałych wynikach osiągniętych w Mistrzostwach Polski, zawodniczki z Torunia  Anna Sagan reprezentowała Polskę podczas Mistrzostw Europy, rozgrywanych we francuskim Plouay. Studentka kierunku sport i wellness, której zadaniem było rozprowadzenie na finisz kadrowej koleżanki Marty Jaskulskiej, przyjechała na dobrej trzydziestej czwartej pozycji.

Również za granicą, tym razem w Czechach, ścigały się Karolina Karasiewicz i Patrycja Lorkowska. W barwach reprezentacji narodowej wystartowały w dwóch torowych wyścigach: Grand Prix Czech oraz Grand Prix Prostejov. Uczestniczki Programu kariery dwutorowej potwierdziły swoją dobrą formę. Karolina Karasiewicz dwukrotnie zajmowała 2. Medalowe miejsce w olimpijskiej konkurencji omnium. Wspólnie z Patrycją Lorkowską zajęły 3. miejsce w olimpijskiej konkurencji madison.

Po zagranicznych startach, cały zespół TKK "Pacific" przybył w weekend do Wysowej-Zdroju, gdzie odbywały się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Studentki Uniwersytetu ponownie nie zawiodły. Anna Sagan wywalczyła brązowy medal w kategorii orliczek.