Na zdj. (od lewej): Patrycja Lorkowska i Anna Sagan [fot. Nadesłane]

fot. Nadesłane

Złote kolarki z UMK

2020-07-30

Kolarki Patrycja Lorkowska i Anna Sagan, studentki sport i wellness na UMK, odnotowały udane występy podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski na Torze.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym w tym roku rozegrane zostały w nieco późniejszym terminie. Spowodowane było to przesunięciem wznowienia sezonu po panującej w kraju pandemii. W dniach 21-23 lipca studentki, uczestniczki Programu kariera dwutorowa oraz zawodniczki TKK PACIFIC Patrycja Lorkowska oraz Anna Sagan, rywalizowały na pruszkowskim welodromie o mistrzowskie tytuły.

Pierwszego dnia "Fitnesski" w składzie: Patrycja Lorkowska, Anna Sagan oraz Karolina Kumięga i Paulina Pastuszek sięgnęły po złoto w wyścigu drużynowych na dochodzenie w kategorii U-23, z bardzo dobrym czasem 4 minuty 35 sekund.

Po całym dniu rywalizacji w wieloboju, inaczej zwanym omnium, drugi dzień zakończył się zdobyciem przez Patrycję Lorkowską srebrnego medalu.

Ostatniego dnia zawodniczki przystąpiły do rywalizacji w konkurencji madison. Świetnie spisał się duet Patrycja Lorkowska i Anna Sagan, zdobywając tytuł mistrzyń Polski.