Wiadomości

[fot. Andrzej Romański] fot. Andrzej Romański

Pomoc dla pana Sławka

2020-07-28

30 lipca (w czwartek) na terenie toruńskiego kampusu UMK stanął krwiobus. Oprócz zbiórki krwi celem akcji było poszerzenie banku potencjalnych dawców szpiku kostnego i znalezienie dawcy dla pana Sławka, który cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną i pilnie potrzebuje przeszczepu szpiku.

Pan Sławek to znany toruński mors i maratończyk, a także mąż pracowniczki UMK. W maju zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną, ruszyło leczenie – aby pan Sławek wrócił do pełni zdrowia, po przejściu chemioterapii niezbędny jest przeszczep szpiku. Stąd poszukiwania „genetycznego bliźniaka”, który mógłby zostać dawcą. Więcej na temat choroby pana Sławka pisaliśmy tutaj.

30 lipca 2020 r. w godzinach 12.00-15.30 w krwiobusie, który został ustawiony na parkingu między Aulą UMK a basenem, było można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku i honorowo oddać krew, która jest niezbędna do przetoczeń (pan Sławek miał kilkukrotnie podawaną krew i płytki krwi) między innymi u osób z nowotworami krwi.

Plakat

Wydarzenie na Facebooku