Wiadomości

[fot. Andrzej Romański] fot. Andrzej Romański

Plaża Gotyku 2020

2020-07-17

Od 20 do 26 lipca potrwa turniej siatkarski Plaża Gotyku. Jak co roku, centrum wydarzeń będzie Rynek Nowomiejski w Toruniu.

Bella Plaża Gotyku to połączenie rozgrywek młodzieżowych, amatorskich, akademickich z siatkówką plażową na najwyższym krajowym poziomie. W poniedziałek imprezę otworzy turniej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W kolejnych dniach odbędą się otwarte turnieje par mieszanych, amatorów, juniorów i juniorek. Turniej Gwiazd, będący głównym punktem imprezy, będzie miał dodatkowy wymiar. Zarówno w zmaganiach siatkarek, jak i siatkarzy, wystąpią zagraniczne duety, które mają na koncie m.in. występy w światowych turniejach z serii FIVB Beach Volleyball World Tour.

W Turnieju Gwiazd siatkarek wystąpi Michaela Kubickova i Michala Kvapilova, które w ubiegłym roku podbiły plażę w Przysusze i triumfowały w Superpucharze Polski. Wśród siatkarzy w Turnieju Gwiazd rywalizować będą z kolei Austriacy. Do Torunia zawita para Felix Friedl i Maximilian Trummer, którzy na koncie mają kilka europejskich i światowych turniejów.

Więcej informacji na stronie Plaży Gotyku.