Rok Mikołaja Kopernika - Światowy Kongres Kopernikański
Solidarni z Ukrainą - ми з Вами
[fot. Andrzej Romański] fot. Andrzej Romański

W rankingu szanghajskim

2020-06-30

Uniwersytet Mikołaja Kopernika po raz czwarty został uwzględniony w szanghajskim rankingu dziedzinowym. Wszystkie szkoły wyższe na świecie są porównywane w 54 dziedzinach nauki.

W Global Ranking of Academic Subjects (GRAS) 2020 odnotowano siedem polskich uczelni wyższych. UMK znalazł się w czwartej setce (301-400) wyróżnionych w dziedzinie matematyka. W tej samej grupie odnotowano także Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Warszawską. W pierwszej setce znalazł się Uniwersytet Warszawski (przedział 76-100), w trzeciej – Politechnika Wrocławska. Akademia Górniczo-Hutnicza została uwzględniona w piątej setce (przedział 401-500).

Ranking obejmuje dziedziny nauki w pięciu głównych obszarach: nauki przyrodnicze, inżynieria, nauki o życiu, nauki medyczne i nauki społeczne. Shanghai Ranking Consultancy jest niezależną organizacją zajmującą się analizą osiągnięć naukowych szkół wyższych. Międzynarodowy ranking uczelni publikowany jest od 2009 roku, bierze w nim udział ponad 4000 instytucji.

Więcej informacji