Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

2020-05-07

Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przy BU UMK zaprasza na XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod nazwą "Zasmakuj w Bibliotece". Wydarzenie potrwa od 8 do 15 maja 2020.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek ma na celu promocję czytelnictwa i książek oraz ukazanie różnorodnych form działalności bibliotek. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, gdyż z powodu pandemii wszystkie wydarzenia odbędą się w wirtualnej przestrzeni Biblioteki Uniwersyteckiej. Będzie to między innymi zwiedzanie cyfrowych wystaw, słuchanie i oglądanie ciekawych opowieści, spotkania autorskie czy Quiz wiedzy o naszej bibliotece. Organizatorzy zapraszają także do udziału w otwartym warsztacie tworzenia kolekcji i wystaw w systemie Omeka.

By zadośćuczynić tegorocznemu hasłu "Zasmakuj w Bibliotece", bibliotekarze będą prezentować przepisy kulinarne wybrane z dawnych książek kucharskich dostępnych w Kujawsko-Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach można znaleźć na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej.

Wydarzenie na Facebooku