Przyłbice z WFAiIS trafiły m.in. do szpitala w Drawsku Pomorskim

Uniwersytet wydrukuje przyłbice

2020-04-03

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu będą wytwarzane przyłbice dla ochrony personelu medycznego oraz elementy do respiratorów. Uczelnia będzie też przekazywać do swoich szpitali maseczki jednorazowe.

Produkcja przyłbic i elementów do respiratorów w technologii druku 3D będzie odbywać się na  urządzeniach dostępnych w różnych jednostkach uniwersytetu. W przedsięwzięcie zaangażowani są pracownicy Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii, Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych oraz Wydziału Sztuk Pięknych. Przyłbice będą przekazywane m.in. pracownikom szpitali uniwersyteckich. Uniwersytet będzie także przekazywał personelowi swoich szpitali inne środki ochrony indywidualnej. W pierwszej partii trafi do nich 600 maseczek jednorazowych.

WFAiS UMK do różnych szpitali (m.in. w Drawsku Pomorskim - fot. poniżej) przekazał już ponad ponad 40 sztuk przyłbic, kolejne 24 są w drodze do lecznic, a produkcja trwa dalej. Części niezbędne do wykonania osłon PVC zostały przekazana Wydziałowi przez Grupę Ergis S.A.

Rektor UMK podjął decyzję o przekazaniu części pokoi w Hotelu Uniwersyteckim na potrzeby lekarzy i personelu szpitala wojewódzkiego i szpitala miejskiego w Toruniu. Dla personelu szpitali uniwersyteckich w Bydgoszczy będą przygotowane miejsca w hotelu asystenckim.

Galeria zdjęć

Przyłbice z WFAiIS trafiły m.in. do szpitala w Drawsku Pomorskim Przyłbice z WFAiIS trafiły m.in. do szpitala w Drawsku Pomorskim