[fot. Tomasz Górzyński] fot. Tomasz Górzyński

Studenci UMK w Toruniu najlepszymi sportowcami roku

2020-02-29

Wioślarze z UMK: Mirosław Ziętarski i Katarzyna Zillmann zdominowali podium 18. Plebiscytu na Sportowca Torunia, którego wyniki ogłoszono 28 lutego. W kategorii Klub Roku bezkonkurencyjny okazał się AZS UMK Toruń.

Pod nieobecność najlepszych toruńskich wioślarzy najczęściej pojawiająca się osobą na plebiscytowej scenie był Prezes AZS UMK Toruń. Henryk Boś odebrał laury dla Katarzyny Zillmann nagrodzonej drugim miejscem oraz zwycięzcy 18. Plebiscytu na Sportowca Torunia – Mirosława Ziętarskiego. Obok wioślarzy – studentki socjologii i studenta bezpieczeństwa wewnętrznego – nagrodzeni zostali: kolarka Karolina Karsiewicz, studiująca bezpieczeństwo wewnętrzne i  lekkoatleta Adrian Brzeziński, student biologii sądowej. Zawodniczka TKK Pacyfik Toruń uplasowała się na 7. miejscu, a zawodnik MKL Toruń na 9. miejscu Plebiscytu.

Wszyscy nagrodzeni studenci są uczestnikami Programu kariery dwutorowej student-sportowiec oraz programu MNiSW Narodowa Reprezentacja Akademicka.

Najlepszym Klubem 2019 roku został wybrany Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Trenerka zespołu siatkówki AZS UMK Toruń Joanna Kaczmarek wraz z mężem Wojciechem Kaczmarkiem zostali wyróżnieni w kategorii Wydarzenie roku 2019, jakim bezapelacyjnie okrzyknięto Orlen Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej. Plażę Gotyku organizuje AZS UMK Toruń, zaś toruński Uniwersytet wspiera tę imprezę finansowo.