Na czele doktorantów

2020-01-03

Mgr Jakub Woźniak, doktorant z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, został przewodniczącym Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich.

Nowe władze na kadencję 2020 zostały wybrane podczas XXIX Zjazdu Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Oprócz mgr. Jakuba Woźniaka z UMK we zarządzie Forum zasiądą: mgr Ewelina Gdaniec z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (wiceprzewodnicząca) oraz mgr Katarzyna Wierzbicka-Kondratowicz z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie (sekretarz).

Jakub Woźniak jest doktorantem z zakresu nauk teologicznych. Od 2013 roku zaangażowany w działalność samorządową. W Samorządzie Studenckim pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Samorządu Studenckiego oraz Przewodniczącego Komisji Dydaktyki i Jakości Kształcenia w latach 2016-2018. W kadencji 2017/2018 Przewodniczący Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a w 2019 roku Wiceprzewodniczący Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich. W swojej działalności naukowej Jakub Woźniak jest organizatorem oraz czynnym uczestnikiem konferencji międzynarodowych i ogólnopolskich. Współpracuje z Institut Papst Benedikt XVI. w Regensburgu oraz Fondazione Vaticana Joseph Ratzinger-Benedetto XVI. W wolnym czasie kibicuje polskim skoczkom narciarskim

Doktoranckie Forum Uniwersytetów Polskich (DFUP) zostało powołane w lipcu 2013 roku na Uniwersytecie Gdańskim. Członkami Porozumienia są Samorządy Doktorantów Uniwersytetów zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Głównymi zadaniami porozumienia są: reprezentacja na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej środowisk doktorantów uniwersytetów, a także współpraca z organizacjami doktoranckimi w Polsce i za granicą (w tym Krajową Reprezentacją Doktorantów, porozumieniami branżowymi i lokalnymi), organizacja i wsparcie inicjatyw naukowych, kulturalnych i integracyjnych skierowanych do środowiska doktoranckiego, wymiana informacji i doświadczeń istotnych dla środowiska doktorantów uniwersytetów, współpraca z organami i organizacjami reprezentującymi poszczególne obszary szkolnictwa wyższego w Polsce.