[fot. nadesłane] fot. nadesłane

Aneta Rygielska drugą pięściarską Starego Kontynentu

2019-09-02

Sukcesem studentki UMK zakończyły się 12. Mistrzostwa Europy Kobiet w Boksie. Imprezę rozegrano z hiszpańskim Alcobendas, gdzie rękawice krzyżowała Aneta Rygielska.

Doskonałą formę, skupienie na celu, jakim był medal Mistrzostw Europy, zawodniczka KS Pomorzanin Toruń pokazała już w pierwszej walce z Chelsey Heijnen z Holandi. Pomimo lawiny ciosów Holenderki nasza zawodniczka okazała się skuteczniejsza i awansowała do ćwierćfinału. W ćwierćfinale Aneta Rygielska po świetnej walce pokonała Ormiankę Ani Hovsepyan. W półfinale na drodze do upragnionego złota stanęła utytułowana Ukrainka Maria Bova, która jednak nie sprostała toruniance i Polka cieszyła się z zasłużonego awansu do finału.

Niestety studentce Uniwersytetu nie udało się rozstrzygnąć finału na swoją korzyść. Po kontrowersyjnej decyzji sędziów reprezentantka Polski przegrała na punkty z Włoszką Francescą Amato 2:3.