UMK w rankingu QS

2019-06-21

Po raz siódmy Uniwersytet Mikołaja Kopernika znalazł się w renomowanym QS World University Rankings, który obejmuje 1000 najlepszych szkół wyższych na świecie.

Ranking, uznawany za najważniejsze zestawienie szkół wyższych na świecie, przeprowadzany jest od 2004 roku przez organizację Quacquarelli Symonds. W rankingu brane są pod uwagę: opinia wykładowców, opinia pracodawców, stosunek liczby studentów do liczby wykładowców, liczba cytowań publikacji naukowych na podstawie Scopus, odsetek wykładowców z zagranicy i zagranicznych studentów. Na szczycie tegorocznego rankingu znalazły się trzy uczelnie amerykańskie: Massachusetts Institute of Technology, Uniwersytet Stanforda i Harvard.

Oprócz globalnego rankingu, jego twórcy przygotowali także zestawienia regionalne i krajowe. Wśród 25 polskich uczelni, które sklasyfikowano, Uniwersytet Mikołaja Kopernika znalazł się na 9 miejscu. Za najlepszą polską uczelnię uznano Uniwersytet Jagielloński.