Wiadomości

[fot. PZTW] fot. PZTW

Mirosław Ziętarski Mistrzem Europy!

2019-06-02

Student UMK Mirosław Ziętarski zdobył złoty medal podczas wioślarskich Mistrzostw Europy w Lucernie. Kolejna reprezentantka naszego Uniwersytetu - Katarzyna Zillmann zakończyła rywalizację na 4. miejscu.

W niedzielnych (02. 06. 2019 r) finałach A Mistrzostw Europy w wioślarstwie, rozgrywanych w Lucernie, wystąpiło aż pięć polskich osad. W dwóch osadach znaleźli się studenci-sportowcy naszego Uniwersytetu: Katarzyna Zillmann i Mirosław Ziętarski. Zawodnik AZS UMK Toruń w parze z Fabianem Barańskim zdobyli złote medale mistrzostw. Polska dwójka podwójna zakończyła rywalizację z czasem 6:13,51 sekundy i o 0,09 sekundy wyprzedziła szwajcarską parę Barnabe Delarze i Roman Roeoesli, na trzecim miejscu wyścig ukończyli Rumuni Ioan Prundeanu i Marian-Florian Enache (6:13,96). Nasi zawodnicy po pierwszych 500 metrach zajmowali 3. pozycję. W połowie dystansu wyszli na prowadzenie i nie oddali go do mety.

Uczestnik Programu Kariery Dwutorowej student-sporowiec Mirosław Ziętarski jest utytułowanym zawodnikiem, wcześniej medale Mistrzostw Świata i Europy zdobywał w parze z Mateuszem Biskupem. Tegoroczny sukces to owoc współpracy z Fabianem Barańskim, ubiegłorocznym Młodzieżowym Wicemistrzem Europy.

Komentatorzy za niespodziankę uznali czwarte miejsce mistrzyń świata, kobiecej czwórki podwójnej w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann. Na najwyższym stopniu podium stanęły Niemki (06:16.69), przed Holenderkami (06:17.08) i Ukrainkami (06:18.82).