Wybory
Solidarni z Ukrainą - ми з Вами

Wspinaczka po medale

2019-04-09

Studentka UMK Katarzyna Ekwińska zdobyła aż trzy medale: dwa srebrne i jeden brązowy w rywalizacji indywidualnej podczas Akademickich Mistrzostw Polski we Wspinaczce Sportowej.

Zawody odbyły się w dniach 4 -7 kwietnia 2019 roku w Sosnowcu i Katowicach. W wydarzeniu o zwycięstwo walczyło ponad 300 sportowców, reprezentujących 32 uczelnie wyższe.

Zawodnicy zmierzyli się z w trzech konkurencjach – boulderingu, wspinaczce na trudność i czas. W pierwszej i drugiej z nich studentka UMK Katarzyna Ekwińska stanęła na drugim stopniu podium, natomiast w trzeciej zdobyła brązowy medal. W drużynowej klasyfikacji generalnej reprezentantki UMK uzyskały bardzo dobry wynik i zajęły 10. miejsce, na 29 startujących drużyn.