Wiadomości

Tina Turner, Elvis Presley, Elton John i Celine Dion na scenie Od Nowy (Teatr Animacji Falkoshow) [fot. Andrzej Romański]

Tina Turner, Elvis Presley, Elton John i Celine Dion na scenie Od Nowy (Teatr Animacji Falkoshow)

fot. Andrzej Romański

Teatralna Klamra w Od Nowie

2019-04-04

Warszawskie Towarzystwo Sceniczne i Teatr Chorea zwyciężyły w tegorocznym plebiscycie publiczności towarzyszącym 27. edycji Alternatywnych Spotkań Teatralnych "Klamra", które w dniach 6-13 kwietnia odbyły się w w Od Nowie. W programie festiwalu znalazło się 10 spektakli, koncerty, seanse filmowe, spotkania i wystawa.

Jak co roku na scenie Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” zaprezentowały się najciekawsze polskie teatry niezależne. Tydzień teatralnych emocji otworzył laureat Nagrody Publiczności 2018 – Teatr Papahema z najnowszym spektaklem „Proces. Rekonstrukcja”, który zaprezentowany został poza konkursem (6 kwietnia). Tego samego dnia klamrowa publiczność obejrzała również pierwsze przedstawienie konkursowe – była to „Kolorowa, czyli biało-czerwona” w wykonaniu debiutującej na „Klamrze” Fundacji Banina.

W programie tegorocznej edycji nie zabrakło stałych bywalców festiwalu: Teatru Kana (7 kwietnia), Teatru Usta Usta Republika (8 kwietnia), Komuny Warszawa (9 kwietnia) czy Teatru Porywacze Ciał (10 kwietnia). Listę gości uzupełniają Teatr Niebopiekło (7 kwietnia), Warszawskie Towarzystwo Sceniczne i Teatr Chorea (11 kwietnia) oraz Teatr Barakah (12 kwietnia). Poza konkursem zaprezentował się Teatr Animacji Falkoshow (11 kwietnia).

„Klamrze” tradycyjnie towarzyszyły spotkania z zaproszonymi teatrami. Zaplanowano również seanse filmowe w Kinie „Niebieski Kocyk” (8 i 9 kwietnia) oraz koncerty: 10 kwietnia wystąpili duet Hati i Wojciech Jachna, a 13 kwietnia na zakończenie Festiwalu zagrało Voo Voo. W festiwalową niedzielę (7 kwietnia) o godz. 20:30 w Galerii "Dworzec Zachodni" została otwarta wystawa archiwalnych plakatów teatralnych z kolekcji Krzysztofa Dydo.

Szczegółowy program

Karnety na cały festiwal kosztowały: 180 zł (studenci i posiadacze Karty Absolwenta UMK), 200 zł (pozostałe osoby).

Ceny biletów na pojedyncze spektakle

"Klamrze" towarzyszyło studio festiwalowe realizowane przez UMK TV.