Wiadomości

[fot. nadesłana] fot. nadesłana

Studentka UMK Mistrzynią Polski!

2019-04-01

Aneta Rygielska - studentka UMK i uczestniczka Programu Kariery Dwutorowej - została Mistrzynią Polski w boksie. Reprezentantka UMK startowała w kategorii wagowej 60 kg, a do rywalizacji przystąpiło dziesięć zawodniczek.

Mistrzostwa zostały rozegrane w dniach 27–30 marca w Grudziądzu. Droga Anety Rygielskiej do zwycięstwa zamknęła się w trzech walkach.

Pierwszą walkę z zawodniczką z Radomia studentka UMK skończyła przed czasem. W półfinale Aneta podjęła reprezentantkę Nowohuckiego Klubu Bokserskiego – Wioletę Teichmann, a w finale spotkała Marię Jackowską – reprezentantkę Boksing Zielona Góra. Reprezentantka UMK walkę o mistrzostwa wygrała jednogłośną decyzją sędziów.

Po satysfakcjonującym występie w mistrzostwach Aneta Rygielska przygotowuje szczytową formę na zbliżające się Igrzyska Europejskie w Mińsku. Obecnie przebywa na zgrupowaniu w Niemczech, gdzie trenuje wspólnie z reprezentantkami Irlandii i Kanady. Mistrzyni z Torunia obecna będzie także podczas zgrupowanie kadry narodowej we Władysławowie 7 kwietnia.