Erasmus Day

2019-03-26

Dzień otwarty „Erasmus Day” odbył się w czwartek 28 marca w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu. W programie wydarzenia znalazły się prezentacje, pokazy i niespodzianki.

Erasmus Students Network i Dział Współpracy Międzynarodowej UMK do udziału w spotkaniu zapraszały wszystkich studentów zainteresowanych wymianą w ramach programu Erasmus+. W godz. 10:00-14:00 w sali nr 8 Biblioteki Uniwersyteckiej przedstawiciele ESN opowiadali, jakie możliwości daje program i co właściwie znaczy życie na „Erasmusie”. Z kolei studenci zagraniczni, którzy dzięki programowi realizują obecnie studia na UMK, podzielili się swoimi doświadczeniami: jak postrzegają Toruń oraz życie i naukę w naszym mieście.

W programie wydarzenia znalazła się również próba połączenia się ze studentką UMK, która tuż po pobycie na "Erasmusie" w Rzymie dostała się na intratny staż w Parlamencie Europejskim. Opowiedziała ona o swoich doświadczeniach i wpływie programu na jej dalszy rozwój. Z kolei pracowniczki DWM przekazały istotne informacje dotyczące rekrutacji na studia i praktyki. Wyjaśniły też, dokąd można wyjechać i jakie formalności wiążą się z wyjazdem.

Na uczestników „Erasmus Day” czekały również słodkości i minikonkursy, w których było można wygrać atrakcyjne gadżety.