Nagroda za biznes z misją

2019-03-20

Dominika Dąbrowska i Patrycja Zawadzka – studentki kierunku kosmetologia prowadzonego na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum UMK zostały laureatkami tegorocznej edycji konkursu „Moja firma” im. prof. Stefana Mellera.

Nagroda została wręczona podczas Welconomy Forum w Toruniu przez Rektora UMK prof. dr. hab. Andrzeja Tretyna oraz dr. Jacka Janiszewskiego (Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca”).

Laureatki konkursu są udziałowcami w firmie OncoLabs, której zadaniem jest wprowadzenie na rynek specjalistycznych preparatów pielęgnacyjnych przeznaczonych dla pacjentów onkologicznych. Firma opracowuje kosmetyki wysokiej jakości, bogate w naturalne i skutecznie działające składniki. Receptury wyróżniają się wysokim poziomem bezpieczeństwa ze względu na minimalną zawartość syntetycznych półproduktów i konserwantów oraz brak substancji zapachowych i barwników. W działalności firmy OnkoLabs najważniejsze jest zwiększenie świadomości pacjentów onkologicznych, ich rodzin oraz personelu medycznego, poprzez edukację na temat prawidłowej pielęgnacji skóry podczas leczenia.

Kosmetyki firmy OnkoLabs będą produkowane w oparciu o współczesną wiedzę o budowie i funkcjonowaniu skóry, udowodnione pozytywne działanie poszczególnych składników oraz wykorzystanie surowców o najwyższej jakości. Opracowane produkty kosmetyczne zawierają naturalne oleje roślinne, ekstrakty, witaminy, składniki kojące, łagodzące oraz natłuszczające. Ich zawartość jest zdecydowanie wyższa niż w produktach dostępnych na rynku. W trakcie recepturowania dokłada się wszelkiej staranności, aby kosmetyki były bezpieczne.

Misją firmy OnkoLabs jest niesienie pomocy pacjentom onkologicznym i osobom borykającym się z problemem przesuszonej, popękanej i swędzącej skóry, w przebiegu chorób takich jak: łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, egzema, kontaktowe zapalenie skóry, trądzik różowaty. Kosmetyki będą również spełniały oczekiwania osób, niemających problemów skórnych, ale ceniących sobie wysoką jakość oraz bezpieczeństwo kosmetyków.